Şişli’de 100. yıl coşkusu…

Şişli’de 100. yıl coşkusu…

Şişli Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlayacak. Tüm hafta boyunca süren kutlamalara ilaveten Melike Şahin ve Betül Demir konserleri gerçekleşecek.

Kurtuluş meşalesinin yakıldığı ve bağımsızlık yolunda ilk adımların atıldığı ilçe, bu yıl da renkli kutlamalara ev sahipliği yapacak. Şişli Belediyesi tarafından dev Atatürk ve Türk bayraklarıyla süslenen Şişli, Cumhuriyet’in 100. yılı onuruna renklenecek.

 

BETÜL DEMİR, MAÇKA DEMOKRASİ PARKI’NDA SAHNE ALACAK

28 Ekim’de mimar Gökhan Avcıoğlu’nun Arma isimli çelik heykeli GAD ve Şişli Belediyesi iş birliğiyle Habitat Parkı’nda sergilenmeye başlayacak. Anadolu’da Tunç Çağı’nda ay tanrısı olarak saygı gören Arma tanrısının Gökhan Avcıoğlu’nun ellerinde yeniden hayat bulmasıyla ortaya çıkan heykel, 30 Kasım’a kadar Habitat Parkı’nda sergilenmeye devam edecek. Aynı günün akşamında saat 20.00’de ise Maçka Demokrasi Parkı’nda Türk popunun sevilen ismi Betül Demir sahne alacak.

 

ŞİŞLİ 100. YIL CUMHURİYET HALK KOŞUSUNA TÜM ŞİŞLİLİLER DAVETLİ

29 Ekim Pazar günü, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ilk olarak 09.00’da, Mecidiyeköy Meydanı’ndan başlayarak Kurtuluş Son Durak’ta son bulacak olan Şişli 100. Yıl Cumhuriyet Halk Koşusu ile başlayacak. Bütün Şişlililere açık olan bu etkinliğe katılmak isteyenler; Komşu Masa, 44 3112 numaralı hattan kayıt yaptırabilirler.

 

CUMHURİYET BAYRAMI 100. YIL KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Yine 29 Ekim Pazar günü, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının değişmez adresi olan, Halaskargazi’deki Şişli Atatürk Evi Müzesi önünde Şişli Kaymakamlığı’nın iş birliği ile Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Korteji oluşturulacak. Saat 19.00’da Atatürk Evi önünde toplanacak olan kortej,  Şişli Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in önderliğinde ellerinde bayraklar, meşaleler ve müzik eşliğinde Büyük Fener Alayı geçişi yapacak. Maçka Demokrasi Parkı’nda bitecek olan fener alayı sonrasında, yine Türk popunun sevilen isimlerinden Melike Şahin’in vereceği konser ile kutlamalar doruğa çıkacak.

Göksenin Aktaş – İstanbul Gündemi

 

Yeni Arayış Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir