ABB, Yapracık’a iki yeni tesis yapıyor

ABB, Yapracık’a iki yeni tesis yapıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Etimesgut’a biri aile yaşam merkezi, biri de gençlik merkezi olmak üzere iki tesisi kazandırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.  

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Etimesgut ilçesi Yapracık Mahallesi’nde yapımına başladığı Aile Yaşam Merkezi’ni 2024 yılının başında tamamlayacak.

Gençlik Merkezi’nin yapım çalışmaları da aralıksız devam ederken bir yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

 

YAVAŞ: “DURMAKSIZIN ÇALIŞIYORUZ”

Çalışmaların devam ettiğini sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“Etimesgut Yapracık’a değer katacak 2 önemli tesis için durmaksızın çalışıyoruz. 7 bin metrekarelik aile yaşam merkezinin inşaat çalışmalarını 2024 yılının başında, yaklaşık 4 bin metrekarelik gençlik merkezinin çalışmalarını ise bir yıl içerisinde tamamlıyoruz.”

 

AİLE YAŞAM MERKEZİNDE SONA DOĞRU

ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin, Yapracık Mahallesi’nde çalışmalarını sürdüğü Etimesgut Aile Yaşam Merkezi’nin inşaatında ise sona yaklaşıldı.

7 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve tamamlanmasının ardından Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet verecek olan merkezde; yetişkin ve çocuk havuzları, buhar odası, sauna, revirin yanı sıra yoga ve fitness eğitim birimleri ile kütüphane, müzik atölyesi, folklor eğitim sınıfı, resim ve el işi atölyeleri, fotoğraf atölyesi, heykel atölyesi bulunacak. Ayrıca merkezde; bireysel ve engelli çalışma odaları, yabancı dil sınıfları, işaret dili birimi, bilgisayar odaları, çocuk oyun alanı, halkla ilişkiler, psikolog odası ile açık ve kapalı otopark da yer alacak.

Yeni Arayış Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir