Mansur Yavaş 29 Ekim’i nasıl kutlayacak?

Mansur Yavaş 29 Ekim’i nasıl kutlayacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıldönümüne özel bir kutlama programı hazırladı.

Başkent Ankara, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Cumhuriyet’in ilanının 100. yıl dönümü nedeniyle “Cumhuriyet Haftası” etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

YAVAŞ’TAN KUTLAMALARA DAVET

Cumhuriyet Haftası etkinlik takvimini sosyal medya hesaplarından paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Cumhuriyetin Başkentine böyle bir program yakışırdı. Günlerdir devam eden etkinliklerimizin son hafta programında Ankara, 100. yıl coşkusuyla kırmızı beyaz olacak. Forumlar, sergiler, meşaleli yürüyüşler; spor, müzik, dans, tiyatro ve folklor gösterileri, konserler ve sürpriz etkinlikler…Tüm hemşehrilerimi etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

AOÇ DOĞAL YAŞAM VE ATATÜRK ÇOCUKLARI PARKI’NDA YILDIZ YAĞMURU

Cumhuriyet Haftası kutlamaları kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından meşaleli yürüyüş düzenlenecek. Başkentlilerin katılımıyla gerçekleştirilecek yürüyüş 29 Ekim günü saat 18.00’de Ankara Hal girişinden başlayacak ve Cumhuriyet Bayramı konserlerine ev sahipliği yapan Atatürk Orman Çiftliği Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı’nda son bulacak.

Sevilen sanatçıları Başkentli sevenleriyle bir araya getiren Büyükşehir Belediyesi, 100. yıl coşkusunu dev konserlerle yaşatacak. AOÇ Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı’nda düzenlenecek Cumhuriyet Konserlerinin programı ise şöyle:

  • 28 Ekim Cumartesi günü saat 18.00 Bege,
  • 28 Ekim Cumartesi günü saat 20.00 Hadise,
  • 29 Ekim Pazar günü saat 20.00 Candan Erçetin.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda sevilen sanatçı Işın Karaca’yı Elmadağ Renkli Köy’de sevenleriyle buluşturacak.

DOLU DOLU BİR “CUMHURİYET HAFTASI”

Ankaralılara dolu dolu bir bayram haftası hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, 23 Ekim tarihinden itibaren 30 Ekim’e kadar kentin birçok noktasında kutlama programı düzenleyecek.

Ankara Kent Orkestrası, bando takımı, üniversite müzik grupları, dans grupları ve mehter takımı kentin caddelerinde, simge mekânları ile prestij parklarında kutlamalar gerçekleştirecek.

“30 Ekim Pazartesi saat 13.30’da Yılmaz Güney Sahnesi’nde “Cumhuriyete Giden Yolda Türk Kadını” tiyatro oyununu Başkentlilerle buluşturacak.

ULUSLARARASI DÜZEYDE 100. YIL ANKARA ŞEHİRCİLİK FORUMU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin ve Ankara’nın Başkent oluşunun 100.yılı nedeniyle Ankara’nın yurt dışından dost ve kardeş kentlerinin belediye başkanları, başkan yardımcıları ile uluslararası yerel idare kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla 29 Ekim-1 Kasım 2023 tarihleri arasında 100. Yıl Ankara Şehircilik Forumu düzenlenecek.

Yabancı heyetler gerçekleştirilecek etkinliklerle Ankara’nın tarihini ve kültürünü yakından tanıyacak. Programda yurtdışından gelen kültür gruplarının yanı sıra Ankara Seğmenleri, Kent Orkestrası ve Fomget Halk Dansları Topluluğu sahne alacak.

Ayrıca kardeş şehirlerden gelen sanat grupları Ankara’nın çeşitli parklarında 28, 29 ve 30 Ekim günlerinde konser ve dans gösterileri yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir