Ender gelişen Beşiktaş atakları…

Ender gelişen Beşiktaş atakları…

Maç yoktu. Beşiktaş yoktu. Kalite kazandı.

Beşiktaş topu Fenerbahçe’ye verecek, uzun oynamaya çalışacak, orada basacaktı. Ki geçen sezon da Fener’i Kadıköy’de öyle yenmişlerdi.

Fenerbahçe’de Djiku geçen aydan sakat, Samet ise doğuştan sakattı. Cenk de bastonla sahaya çıkmıştı. Ama tecrübesiyle penaltıyı aldı. Fenerbahçe erken bir golle öne geçse de Beşiktaş dengeyi sağladı.

Fakat Gedson sakatlanınca Beşiktaş orta sahayı rakibine bıraktı. Maçı izleyen herkesin gördüğü gibi, Fenerbahçe tarihi farkı kaçırdı. Nut Spor’da, Nebil Evren-Nihat Kahveci canlı yayınındaki bir izleyici yorumu harikaydı bence, her şeyin özetiydi: “Fenerbahçe Beşiktaş’ı yendi ama Mert’i yenemedi”.

İlk yarıda Fenerbahçe oyuna hakimdi, Beşiktaş fırsat kolluyordu. İkinci yarıda ise Beşiktaş yoktu, vasat bir Anadolu takımını izledik. Fenerbahçe ilk yarıda 9 kere rakip ceza sahasına girebilmiş, ikinci yarıda 42 kere!

Yeni başkan, yeni teknik direktör, olmuyor, olmuyor! Tesisatın komple değişmesi lazım!

BEŞİKTAŞ: BU AKŞAM EVDE YOKUZ YA DA HER ŞEY SİL BAŞTAN

Beşiktaş Galatasaray’dan 6 yediği sezon Türkiye Kupası’nı kazanmıştı. Liverpool’dan 8 yediği sezon şampiyonluğa oynuyorlardı. Hiç bu kadar sefil, acınası bir Beşiktaş izlememiştik.

Maç boyunca Fenerlilerin sesini duyduk. Beşiktaş’ın topçuları kadar taraftarları da teslim olmuştu, ıslıklayamadılar.

Beşiktaş tarihinin en uyumsuz, en kötü kadrolarından birini kuran Ahmet Nur Çebi yönetimi ve bu kadroya onay verip arkasında durmak yerine kaçarcasına bırakan Şenol Güneş hezimetin sorumlusudur.

Yeni başkan, yeni teknik direktör, olmuyor, olmuyor! Tesisatın komple değişmesi lazım!

Derbi maç; VAR incelemeleri, verilip geri alınan kartlar, sonradan verilen penaltılar ve itirazlarla defalarca durdu; tabii buna maç denebilirse!.. Bakınız 108 dakika maç oynanmış, top 51 dakika oyunda kalmış…

Fenerbahçe tarihi farka ulaşamadıysa o da İsmail Kartal’ın korkaklığı, yetersizliği… Beşiktaş’ı yıktın, Nordsjaelland faciasının yaralarını sardın. Ama şu maçta 5’i 6’yı bulup takımına şampiyonluk özgüvenini kazandıracaktın. Beşiktaş tel tel dökülürken sen kollarını bağlayıp seyrettin. Öldürücü darbeleri indiremedin. Fenerbahçe’nin 15 gün sonraki Galatasaray derbisine hazır olduğunu zannetmiyorum.

Alper Budka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir