Özel ve İmamoğlu Hatay’da!

Özel ve İmamoğlu Hatay’da!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel sözünü tuttu, kurultaydan sonra Hatay’a gitti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da kendisine eşlik etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özel, CHP Hatay İl Koordinasyon Merkezi’nde Ekrem İmamoğlu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile art arda konuştu.

Özel konuşmasında şunları dile getirdi:

“Sözümü tutmaya geldim. Kurultay sürecinde bütün Türkiye’de yaptığımız bir şeyi Hatay’da yapmadık. Geldim il çadırımızın önünde televizyonların karşısına geçtim. Kalabalık da vardı. Ama siyaset yapmadım.

Dedim ki, ‘Vakit Hatay’da siyaset yapma vakti değil. Vakit Hatay’ı gündemde tutma vakti’ Önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, onun talimatıyla milletvekilleri buraya geldi. Nöbet tuttuk, kendisi buraya defalarca geldi.

Daha ilk günden Ekrem başkanımız kırmızı yeleğini giydi, ekiplerinin başında Hatay’a sahip çıktı. Lütfü Başkan bu büyük acıya travmaya rağmen ekiplerin başındaydı, Ekrem Başkan onun yanı başındaydı. CHP örgütü buradaydı.

 

“EVLER BİR YILDA YETİŞMEYECEK”

İlk günlerde büyük bir koordinasyonsuzluk yaşandı, o süreçte tüm Türkiye’de geç kalındı, Hatay’da çok geç kalındı. Şimdi enkazlar kalkıyor, 9 şehirde bitti. Hatay’da daha bitmedi. Bütün Türkiye’de söz verdikleri gibi bir yılda evler yetişmeyecek.

Hatay’da durum kötü. Konteyner kentlerde kalınıyor deniyor. Yağmur oluyor, sızdırıyor. Birçok sorunu var konteynerlerin. İnsanlar kendi onarmaya çalışıyor.

 

“HATAY BENİM ŞAHSİ MESELEMDİR”

Mazbatayı almadan önce gider, anamın ve babamın elini öper, ana kucağından, baba ocağından helallik alırım. Mazbatadan sonra ilk ziyareti Hatay’a yapacağım dedim. O yüzden karşınızdayım.

Ayrıca Hatay’a böyle ilk sembolik ziyareti yapıp Hatay’ı unutacak değiliz. Mesele gündemde tutmak. Hatay’ı gündemde tutmak için benim söyleyeceğim söz şu: Bu partinin 1’nci Genel Başkanı, Hatay’ın sevdalısı demiş ki, ‘Benim şahsi meselemdir.’ Son Genel Başkan olarak ben de diyorum ki bundan sonra Hatay benim şahsi meselemdir”

 

“HATAY’IN HİÇBİR ANINI KENDİMİZDEN UZAK GÖRMEYECEĞİZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP Hatay İl Koordinasyon Merkezi’ndeki konuşmasında şunları söyledi:

“Genel Başkanımız her yerde söylüyor; Ulu Önder Atatürk’ün, ‘Hatay benim meselemdir’ diye başladığı görevi her dönem, her Cumhuriyet Halk Parti’li kişiler mutlak taşımıştır ve bu veciz sözü gereğini yerine getirme konusunda hassasiyet göstermiştir.

Ben de İstanbul Belediye Başkanı olarak, İstanbullular adına Hatay’da yaşadığımız, ne yazık ki trajik depremden sonra sizlerin her anınızda yanında olma gayreti içerisinde oldum. İstanbul halkı adına bunu yaparken de gururla, onurla yaptık.

O dönemde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu an be an süreci takip ederdi. Şimdi de daha yeni seçilmiş genel başkanımız sayın Özgür Özel ilk ziyaretini yine Hatay’a yaparak aslında her birimizin tabii ki 81 vilayetimize olan ilgimiz yüksektir ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin Hatay’a dönük ilgisini en üst seviyede tutma kararlılığını göstermiştir. Yolu ve yolumuz açık olsun.

Bu kavramla Hatay’ın hiçbir anını kendimizden uzak görmeyeceğiz. Yaralarınızın sarıldığı, bir an önce kadim Hatay’a, Antakya’ya ve diğer ilçelerine yakışır bir biçimde, yaşamın o güzel yüzünü hep birlikte yaşadığımız bir dönemi, hep birlikte yakalarız diye umut ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir