Kılıçdaroğlu bundan sonra ne yapacak?

Kılıçdaroğlu bundan sonra ne yapacak?

“13 yıl sürdürdüğü genel başkanlık görevini Özgür Özel’e devreden Kemal Kılıçdaroğlu, bundan sonra siyaseti çalışma ofisinden takip edecek”

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’in haberine göre, yakın çevresi Kılıçdaroğlu’nun çalışma ofisinin bir iki hafta içinde aktif hale geleceğini belirtiyor. Ama bunun “paralel bir genel başkanlık faaliyeti” gibi algılanmasının doğru olmayacağını da vurguluyorlar.

Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin yeni yönetim kadrolarına zaman verilmesi gerektiğini düşündüğünü aktaran kaynaklar şunları aktarıyor:

“Bir çalışma ofisi olacak. Çünkü Kemal Bey’in evde özel bir çalışma odası yok. Kendisiyle görüşmek, sohbet etmek, partinin daha iyi bir yere varması için emek vermek isteyip fikrini soranlar olacaktır. Onları bu ofiste ağırlar, partinin başarısı için her türlü desteği verir. ‘Artık torun sever’ diyenler var. Kemal Bey torunlarını sever ama zamanının tamamını torun sevmeye ayıracak biri değil. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bir backraund’u var. Son dönemde siyasetteki gelişmeler de onun backraundu’nu haklı kılıyor. İşte İYİ Parti’de meydana gelen tablo. Ofisinde çalışacak, siyasi gelişmeleri takip edecek, süreci izleyecek. Genel Başkan olmuş, Cumhurbaşkanı adayı olmuş bir insanın evden çalışması, evde konuklarını ağırlaması söz konusu olamaz. Gelenleri, bir takım yazış çizişleri olur. Bunun için ofis gerekir. O nedenle ofis tutmasına siyasi bir anlam yüklenmesi yanlış olur.”

Kaynaklar, ofise ilaveten bir vakıf çalışmasının yürütüldüğünü de ifade ettiler.

Yeni Arayış Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir