“Öcalan silah bırakma çağrısı yapacak”

“Öcalan silah bırakma çağrısı yapacak”

Kuzey Irak’tan yayın yapan ve Barzani’nin televizyonu olarak bilinen Rudaw’ın da paylaştığı iddiaya göre, Abdullah Öcalan PKK’ya silah bırakma çağrısı yapacak.

 PKK lideri Abdullah Öcalan’ın örgüte silah bırakması yönünde talimat verdiği ve önümüzdeki günlerde kamuoyuna kapsamlı bir çağrı yapacağı iddia edildi.

Haberler.com’un “kulis bilgisi” diyerek servis ettiği habere göre; 1999 yılından bu yana İmralı’da tutuklu bulunan Öcalan, Kandil’e mesaj gönderdi.

Haberde Öcalan’ın, mesajında “bölgesel gelişmeler paralelinde örgütün hedeflerinde sapma olduğu, gelişmeler karşısında imkân ve motivasyonundan uzaklaştığını belirttiği” iddia edildi.

Öcalan’ın “örgütün üst düzey yöneticilerine ihtiyaç duyulacağı ancak silahlı faaliyetlerin devam etmesi halinde TSK ile yaşanan çatışmalarda yaşanan kaybın daha da artacağına dair düşüncelerini ilettiği” öne sürüldü.

Haberde Öcalan’ın örgüte “silah bırakma” talimatı verdiği iddia edildi ve ayrıca önümüzdeki günlerde kapsamlı bir çağrıyı kamuoyu ile paylaşmasının beklendiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir