Collina’dan Meler’e destek: ‘Görüntüler korkunç!’

Collina’dan Meler’e destek: ‘Görüntüler korkunç!’

FIFA Hakem Komitesi Başkanı Pierluigi Collina, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın saldırdığı hakem Halil Umut Meler için bir açıklama yayımladı.

Efsane hakem Pierluigi Collina, yaptığı açıklamada, tartaklanan hakem Halil Umut Meler’i iyi tanıdığını, onu sahada defalarca gördüğünü ve Arjantin’de düzenlenen FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda birlikte vakit geçirdiklerini belirterek, “Çok iyi bir hakem ve çok iyi bir insan. Ankara’da yaşadıklarını hak etmedi.” ifadelerini kullandı.

Meler’in görevini yaptığını vurgulayan Collina, “Saldırganlar tarafından tekmelendiği sırada yerde yatarken kafasını korumaya çalışması ve gözünün altındaki morluk görüntüleri korkunç.” dedi.

 

ALT LİGLERDE OLANLARDAN HABERİNİZ YOK

Dünya genelinde alt liglerde medyaya yansımayan olaylarda binlerce hakemin sözlü ya da fiziksel tacize uğramasın da dehşet verici olduğuna dikkati çeken İtalyan spor adamı, şunları kaydetti:

“Onlar bilinmiyor. Bunların büyük çoğunluğu kariyerlerinin başındaki genç hakemler. Geçen ay Londra’da ‘hakemlere yönelik şiddet, sözlü ve fiziksel tacizin futbolun geleceğine mal olabilecek bir kanser olduğunu’ söyledim. Verdiği karar yanlış bile olsa bir hakem dövülemez. Bir penaltı atışı yüzünden arabası bombalanamaz ya da ateşe verilemez. Maalesef bu bir abartı değil çünkü bazı ülkelerde bunlar nadiren de olsa yaşanıyor.”

Eski bir hakem olarak Halil Umut Meler’e verdiği destek için FIFA Başkanı Gianni Infantino’ya da teşekkür eden Collina, “çok geç olmadan, kanser futbolu öldürmeden harekete geçme” çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir