Yeni isimleri belli oldu: Halk Dep, Halklar Partisi, Halk Partisi…

Yeni isimleri belli oldu: Halk Dep, Halklar Partisi, Halk Partisi…

Yargıtay’ın HEDEP kısaltmasını kabul etmemesi sonrasında yeni kısaltma arayışları başladı. Halk Dep, Eşitlik Partisi, Halklar Partisi ve Halk Partisi konuşulan alternatifler arasında.

Yargıtay’ın, Halkın Demokrasi Partisi’nin kısaltması olan HDP’ye benzerliği nedeniyle Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin kısaltması olan HEDEP’i kabul etmemesi sonrasında parti yol haritasını belirliyor. Kısaltmayı değiştirmek ile birlikte Yargıtay’a itiraz etme seçeneği de parti organlarında görüşüldü.

Artı Gerçek’ten Seda Taşkın’ın haberine göre, düşünülen alternatifler arasında ‘Halk Dep’ kısaltması yer alıyor. Kısaltmanın, parti adının harflerinen oluşmamaması da bir başka alternatif olarak ele alınıyor. Buna göre Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin kısaltması, Eşitlik Partisi, Halklar Partisi ya da Halk Partisi şeklinde olacak.

İLK KARAR: KISALTMA LOGODAN KALDIRILIYOR

Hafta sonu toplanacak Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) yeni kısaltma önerilerinin görüşülmesi, kararın belirlenmesi ardından da Tüzük Kurultayı’nın toplanması bekleniyor. Hafta sonu yapılacak MYK öncesinde HEDEP yönetimi kısaltma ile ilgili ilk kararını da aldı. Buna göre, kısaltma logodan kaldırılacak ve logoda sadece partinin tam ismi yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir