Yaşar Okuyan vefat etti!

Yaşar Okuyan vefat etti!

Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Tecrübeli siyasetçi Yaşar Okuyan, 14 Aralık’ta geçirdiği iç kanama nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Kızı Ülkü Okuyan, babasının sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Babam Yaşar Okuyan, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde, dün sabah geçirdiği iç kanama sonrası müdahale edilerek yoğun bakıma alınmış ve entübe edilmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

Yaşar Okuyan’ın durumunun kritik olduğunu belirten Ülkü Okuyan, “Sağlığı ile ilgili gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız” demişti.

12 gündür yaşam mücadelesi veren Okuyan, bu sabah hayata gözlerini yumdu.

 

OKUYAN’IN SAĞLIĞI SON 5 YILDIR KÖTÜLEŞMEKTEYDİ

2017’de Şişli’deki Florence Nightingale Hastanesi’nde karaciğer nakli için ameliyat olan Yaşar Okuyan, 4-5 gün yoğun bakımda kalmıştı.

2020’de tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildikten sonra İzmir’e evine dönmek üzere Esenboğa Havalimanı’na giden Okuyan, VIP salonunda kısa süreli baygınlık geçirdi. Çağrılan ambulans ile derhal Başkent Üniversitesi acil servisine götürülen Okuyan, doktorların ilk müdahalesinden sonra koroner yoğun bakım bölümüne alındı.

Son olarak 24 Kasım’da akciğer rahatsızlığı nedeniyle Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde tedavisine başlanan eski bakanın tedavisi Prof.Dr. Mehmet Haberal’ın gözetiminde devam ediyordu. Patoloji sonuçlarının olumsuz gelmesinin ardından kemoterapi tedavisine başlanan Yaşar Okuyan’a tedavi sürecinin hassas olması nedeniyle ziyaretçi yasağı getirildiğini duyurulmuştu.

 

YAŞAR OKUYAN KİMDİR?

Yaşar Okuyan, 28 Ağustos 1950 yılında Aslen Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy’den Yalova’nın Elmalık köyüne yerleşmiş bir ailenin çocuğu olarak doğdu.

MHP, ANAP, DYP, HYP ve CHP dahil olmak üzere dokuz farklı partide siyaset yaptı. 1995-2002 yılları arasında Yalova milletvekili, 1999-2002 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini yürüttü.

İstanbul Özel Gazetecilik Yüksek Okulu’ndan mezun olan Yaşar Okuyan, 21 yıl çeşitli gazete, dergi ve ajansta muhabirlik, foto muhabirlik, köşe yazarlığı, istihbarat müdürlüğü yaptı ve sürekli basın kartı almaya hak kazandı.

Bir dönem İmbat Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

Yaşar Okuyan, evli ve üç çocuk babasıdır. 1980 öncesinde MHP’de siyaset yaptığı dönemde, kardeşi Arif Okuyan TKP üyesiydi ve parti organlarından Ürün dergisinin sahibiydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir