Son dakika… Barış Pehlivan tahliye edildi!

Son dakika… Barış Pehlivan tahliye edildi!

Gazeteci Pehlivan, Yargıtay üyesi Ömer Faruk Aydıner’in şikâyetini geri çekmesi üzerine, denetimli serbestlikten faydalanarak tahliye edildi.

Maltepe Açık Cezaevi’nde tutuklu bulunan Gazeteci Barış Pehlivan, yaptığı bir haber nedeniyle 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Pehlivan, ‘Mide Bulandıran Öykü’ başlıklı yazısı nedeniyle Yargıtay Üyesi Ömer Faruk Aydıner’in açtığı dava sonucunda denetimli serbestlik hakkını kullanamamıştı.

Aydıner, duruşma öncesi avukatı aracılığıyla şikayetinden vazgeçtiğini mahkemeye bildirmişti.

Dün görülen davaysa düşmüş ve Pehlivan’ın avukatı Hüseyin Ersöz “Anadolu İnfaz Hakimliği’ne vereceğimiz dilekçeyle denetimli serbestlik kararı verilmesini talep edeceğiz” demişti.

Ersöz bugün Pehlivan hakkında denetimli serbestlik kararı verildiğini ve kısa süre içerisinde tahliye edileceğini açıklamıştı.

Pehlivan bugün tahliye edildi.

 

“GAZETECİLİK YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Tahliyesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pehlivan, şunları söyledi:

“Hiç olmaması gereken süreç yaşadım 3 aydır. Maalesef bu iktidar, yargı sistemi beni 3 aylığına cezaevine soktu. Hakettiğim denetimli serbestlik hakkını bana çok gördüler. Bu hakkımı savunmak için ciddi mücadele verdik. En sonunda bir davanın düşmesiyle birlikte denetimli serbestliğe ayrıldım. Yargıdaki çürümüşlüğün yanında okyanusta kum tanesi kadar kalıyor. Türkiye’de gazetecilere olan baskıları çözmüyor. Benimki sadece küçük simge.Umarım böyle süreçleri daha az yaşadığımız Türkiye’ye kavuşuruz. Dün nasıl gazetecilik yaptıysam yine aynı gazeteciliği yapmaya devam edeceğim. Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkür ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir