Özel ve İmamoğlu öldürülen kuryenin evine gitti

Özel ve İmamoğlu öldürülen kuryenin evine gitti

Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun ölümüne sebep olduğu motokurye Yunus Emre Göçer’in ailesine ziyarette bulundu.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir (İBB) Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmut tarafından öldürülen motokurye Yunus Emre Göçer’in ailesini ziyaret etti.

 

SOMALİ’DEN BİR KURT, DİCLE KENARINDAN BİR KUZUYU KAPARSA?

Özgür Özel, Göçer’in ölümüne ilişkin şöyle konuştu:

“Zamanı gelince şu lafı çok kolay söylüyor, ülkeyi yönetenler: ‘Dicle’nin kenarında bir kurt bir kuzuyu kapsa, hesabını bizden sorun demiş Ömer. Biz böyle kamu yöneticisiyiz.’ Hz. Ömer’in bu anlayışına sahip olduğunu söyleyenlere, bir kurdun, şeytanın gelip Somali’den kuzumuzu kaptığını ve kaçtığını söylemek lazım.

Siz bu sırada ne yaptınız? Niye bir kelime konuşmuyorsunuz? Adalet Bakanına soruluyor, ‘Gündem Filistin’ diyor. Filistin ile ilgili hepimizin yüreği yanıyor, her zeminde bunu gündemde tutmaya çalışıyoruz. Peki Yunus Emre Göçer ile ilgili hiç yüreğiniz yanmıyor mu?”

 

“SOMALİ BÜYÜKELÇİLİĞİ’NİN AİLEYİ ARAMAMASI NEZAKETSİZLİK”

Şu ana kadar ilgili ülkenin büyükelçiliğinden aileye bir ziyaret, bir taziyede bulunulmamış olmasını hem Türkiye hem de aileye karşı bir nezaketsizlik olarak nitelendiriyoruz. Bunu da ilgililerin dikkatine sunuyoruz. Bundan sonraki süreçte tabii kapıdan girdiğinizde orada başka felaketlerle karşılaşıyorsunuz. Lise çağında bir genç kız var, babasız kalmış. Özel eğitim alması gereken otizmli küçük bir çocuk var.

Onlarla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi elinden gelen her şeyi yapıyor, bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ama bu tip meselelerin hassasiyetle üzerinde durulması lazım. Burada millet üstüne düşeni yaptı ama devletin yapmadığı anlaşılıyor. Devleti yönetenlerin gösterdiği ihmalkarlık hepimizin canını sıkıyor. Bu meseleyi gündemde tutmaya, takip etmeye devam edeceğiz.”

 

İMAMOĞLU: “TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ekrem İmamoğlu da, ziyarete ilişkin bir paylaşımda bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

“Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile birlikte, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz motokurye Yunus Emre Göçer’in ailesine taziye ziyaretinde bulunduk. Bu olayın takipçisi, acılı ailenin de yanında olmaya devam edeceğiz. Merhuma bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir