“Ne yorum yaparım, ne müdahil olurum”

“Ne yorum yaparım, ne müdahil olurum”

İmamoğlu, İyi Parti İBB Meclisi Grup Başkanvekili İbrahim Özkan ve 5 üyesinin istifasıyla ilgili “Ne yorum yaparım, ne müdahil olurum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine “Eş Başkan” diyerek 31 Mart seçimlerinde belediye başkanı seçtirmeyeceklerini ifade eden İyi Parti Genel Merkez Kurumsal İlişkiler Başkan Yardımcısı Mete Koca‘ya, “Benim kulağım kötü sesleri, sözleri hiç duymuyor” yanıtını verdi.

Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’deki meclis salonundaki “Gençlik Buluşması” etkinliğinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, seçime “hür ve müstakil” olarak gireceklerini açıklayan İYİ Parti’deki istifalar ve ittifak hakkındaki soruyu ise şöyle yanıtladı:

 

KENDİLERİNİ SELAMLIYORUM

“Benim yorum yapabileceğim bir saha asla değil. Bir siyasi partinin her ne kadar ittifakımız olsa da kendi iç meselesine ne müdahil olur ne yorum yaparım. Sadece eğer orada bir anlaşmazlık bir kavga varsa bundan üzüntü duyarım. Şu an bende uyandırdığı tek his bu. Keşke olmasa keşke kendi içlerinde daha bütünlükçü bir yapıları olsa. Çünkü İYİ Parti Türkiye Cumhuriyeti demokrasisi açısından çok özel kararlara ve başarılara imza atmış bir siyasi partidir. Umarım kendi içlerinde sulh içinde bir süreç yaşarlar. Meclisteki bir grup arkadaşın partilerinden istifa etmesi kendi kişisel kararlarıdır. Kendileri için hayırlısı olsun diliyorum. Bugüne kadar hizmet sundular İYİ Parti grubunda ben İYİ Parti grubunun İstanbul’a sunduğu hizmetlerden de memnun bir belediye başkanıyım. Çok dayanışma ve karşılıklı istişare içerisinde il başkanları, belediye meclis üyeleri olsun bir süreç yönettik. Bu duygularla kendilerini buradan selamlamış olayım.”

Yeni Arayış Haber
Latest posts by Yeni Arayış Haber (see all)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir