Maçoğlu’nun Beyoğlu Belediyesi başkanlık adaylığı iddiasına TKP’den yanıt gecikmedi

Maçoğlu’nun Beyoğlu Belediyesi başkanlık adaylığı iddiasına TKP’den yanıt gecikmedi

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu‘nun önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul’daki bir ilçede aday olabileceği yönündeki iddialara cevap verdi. Araştırmalarının sürdüğünü ve henüz bir karar alınmadığını ifade eden Okuyan, “İstanbul’da; Kadıköy, Bakırköy, Şişli ve Üsküdar üzerinde duruluyor” dedi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Sekreteri Kemal Okuyan, ‘Komünist Başkan’ lakabıyla tanınan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun önümüzdeki yerel seçimde İstanbul’da aday gösterileceği iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Tele1’den Egehan Erkün’e konuşan Okuyan Maçoğlu’nun, seçmenlere yönelik araştırmalar doğrultusunda İstanbul’un 4 ilçesinde adaylığının görüşüldüğünü ifade etti.

“HENÜZ BAĞLANMIŞ BİR KARAR YOK”

Henüz kesin bir karar alınmadığını aktaran Okuyan, “Alternatiflerden bir tanesi Kadıköy. Henüz bağlanmış bir karar yok. Böyle bir ihtimal var. İstanbul’da birkaç ilçe üstünde duruluyor. İzmir’de bir olanak var mı bunları değerlendiriyoruz. İstanbul’da Kadıköy, Bakırköy, Şişli ve Üsküdar üzerinde duruluyor” dedi.

“KADIKÖY EN GÜÇLÜ OLASILIKLARDAN BİRİ”

Kadıköy’de yapılan araştırmalarda, seçmenin Maçoğlu’na yönelik önemli ölçüde isteği olduğunu söyleyen Okuyan, şunları söyledi:

“Kadıköy’de böyle bir istek var seçmen bazında. Dolayısıyla bu istek belli ölçülerde bizi etkiliyor. Dikkate alacağımız şeylerden birisi. En güçlü olasılık demeyelim de en güçlülerden bir tanesi.”

“BİRKAÇ GÜN İÇİNDE BELLİ OLACAK”

Yerel seçimlere yönelik seçmen araştırmalarının sürdüğünü belirten Okuyan, “Uzun süredir bir yoklama yapıyoruz. Hem kendisiyle, hem bağlı bulunduğu kurumla, hem de biz TKP olarak. Çok uzun sürmeyecek. Perşembe günü ilan edilecek diye bir şey henüz yok. Birkaç gün içinde belli olacak ve kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu.

“TİP TEKLİF GÖTÜRMÜŞ OLABİLİR”

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP), Maçoğlu’na adaylık teklifi yaptığı iddialarına yönelik de konuşan Okuyan, “Türkiye İşçi Partisi adaylık teklifi götürmüş olabilir, bizi ilgilendirmiyor. Biz aylardır Sayın Maçoğlu’yla bir değerlendirme süreci içindeyiz. Kendileri de parti değişikliğini doğru bulmadıklarını dile getiriyordu. Bu taraflarla pek ilgilenmiyoruz. Her parti isteyebilir. Ama bizim resmi bir bilgimiz yok. Maçoğlu, çok büyük olasılıkla TKP’den aday olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir