İYİ Partililer Somali Büyükelçiliği önünde!

İYİ Partililer Somali Büyükelçiliği önünde!

Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez’den büyükelçilik önünde açıklama: Bu şahsın iadesini sağla!

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, motokurye Yunus Emre Göçer’in ölümüne neden olan şüpheli Muhammed Hasan Şeyh Mahmud’un Türkiye’ye iade edilmesini istedi. Çömez, bir grup partiliyle, ilişkin Somali’nin Ankara Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yaptı.

Şüpheli Muhammed Hasan Şeyh Mahmud hakkında yakalama kararı çıkarılmadığını belirten Turhan Çömez, “Gözaltı kararı olmadığı için bu şahıs elini kolunu sallayarak, arkasında hayata veda etmiş bir genç, gözü yaşlı bir kadın ve iki yavru bırakarak ülkeyi terk etti. Bu şahsın Dubai’de olduğuna dair çok önemli işaretler var” diye konuştu.

Somali Cumhurbaşkanı’na bir mektup göndermek için Somali’nin Ankara Büyükelçisi’nden randevu talep ettiğini kaydeden Çömez, şunları söyledi:

“Somali Cumhurbaşkanı’na ‘Bu suçluyu lütfen iade et ve gelip Türk yargısı önünde hesap versin’ diye mektup göndermek istedim. Büyükelçinin Türkiye’de olmadığı söylendi. Biz, tekrar Somali Büyükelçiliği’ne açıkça bir ikazda bulunmak istiyoruz. Gereğini yap ve Türkiye’deki hassasiyeti diplomatik bir şekilde kendi cumhurbaşkanına, kendi devletine ilet. Bu şahsın iadesini sağla.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir