Hakemler ilk kez konuştu!

Hakemler ilk kez konuştu!

Yaşananların ardından Meler’e destek olmaya giden hakemler hastane önünde açıklamada bulundu. 

Türkiye, Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e attığı yumruğu konuşuyor. Saldırı sonrası ligler ertelendi, Başkan Koca tutuklandı. Hakemler Meler’in tedavi gördüğü hastanenin önünde yaptıkları açıklamada, “Tüm hakemler tekrar bir araya gelerek geleceğimizle ilgili karar vereceğiz” dediler.

Arda Kardeşler, “Yaşananları herkes gördü. Şu anda hakemlik ve futbol konuşacak ve düşünecek halimiz yok. Şu an düşünebildiğimiz tek şey, Halil Umut Meler’in sağlığına ve ailesine bir an önce kavuşması. Sağlığına kavuştuğunda tüm hakemler olarak tekrar bir araya gelerek kendisi ve geleceğimizle ilgili karar vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Mete Kalkavan, “Türkiye’de hakkında iftira atılması, küfür edilmesi, temelsiz yalanlar uydurulması serbest olan tek kurum, hakemlik kurumudur. Tamamen insani olan, hata yapabileceğimiz gerçeği ortadan kalkmıştır. Hiçbir meslek sahibi, mesleğini icra ederken bu kadar hakaret ve müdahaleye maruz kalmamıştır. Hakemlerin sessiz kalmalarının sebebi, iftiralardan korkmaları değil, mesleğe duydukları saygıdandır. Bugün önceliğimiz, arkadaşımızın bir an önce sağlığına ve ailesine kavuşmasıdır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir