Erbakan, TSK’nın Gazze’ye gönderilmesini istedi

Erbakan, TSK’nın Gazze’ye gönderilmesini istedi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının 1 yıl süreyle Gazze’de görevlendirilmesi konusunda TBMM Başkanlığına talepte bulunduklarını açıkladı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Erbakan, 7 Ekim’den bu yana İslam ülkelerinin yöneticilerine İsrail’in Gazze’deki zulmünün durdurulması için somut adımlar atılması, yaptırım uygulanması çağrısında bulunduklarını söyledi. Erbakan, “Maalesef bugüne kadar herhangi bir adım atılmadı ve zulüm bütün dehşetiyle devam ediyor. Bugün de diyoruz ki en azından oradaki masum sivillere insani yardımları ulaştıralım” dedi.

Dilekçede, “Gazze’deki yoksunlukların hafifletilmesi amacıyla, Türkiye’den ve dünyadan sağlanan insani yardımların, Türk Kızılay’ı, Filistin Kızılay’ı ve Uluslararası Kızılhaç Komitesinin iş birliği ile doğrudan mağdur ve muhtaç insanlara ulaştırılması için gerekli olan, karada güvenli bölge, denizde güvenlik koridoru oluşturmak üzere, hudut, şümul ve miktarı cumhurbaşkanınca belirlenecek TSK unsurlarının bir yıl süreyle Gazze’de görevlendirilmesi” istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir