Davutoğlu: 50+1 konusunda Erdoğan’ı uyarmıştım

Davutoğlu: 50+1 konusunda Erdoğan’ı uyarmıştım

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu partilerinin ortak grup toplantısında açıklamalarda bulundular.Davutoğlu “Eski bir arkadaşı olarak söylüyorum, onu nefsi, kibri, kendisi aldatıyor. Onun bu zaafını bilen gruplar da devlete sızıyor” dedi.

Karamollaoğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Anayasa değiştiriyorlar, yarım bırakıyorlar. Kanunlarda değişiklik yapıyorlar, yarım bırakıyorlar. Ücretleri düzenleyeceğiz diyorlar, yarım bırakıyorlar. Ben de buna şaşıyorum! Keyfilik de var ayrıca bir takım değişikliği yapıyorlar. Önce 50+1 şimdi, ’50+1′ i yakalamamız mümkün değil’ diyerek ‘şimdi 40+1 gibi bir değişikliği geçirelim’ diyorlar. Allah bu millete acısın..

Dünyada böyle bir manzarayla hiç karşılaşıldığı kanaatinde değilim. Bugün hepimizin gözleri önünde hanelerin, hastanelerin, evlerin nasıl bombalandığını hepimiz görüyoruz. Ancak çocukları katletmeyi, okulları bombalamayı her yere saldırmayı kendileri için önemli gören bir anlayış, özellikle Batı aleminde normal adlediliyor. Herkesin kendini savunma hakkı varmış. Kendini savunma hakkı içine çocuk katli girer mi?

İslam ülkeleri birliğinin durumuna baktığımızda içimiz acıyor. Yöneticileri sadece seyirciler. Filistin bombalanırken şenlikler düzenleniyorlar. Biz bu hale düşmüşsek batı için söylediğimiz sözleri bir yana kaldırmamız gerekiyor. Bizim kardeş kabul ettiğimiz ülkelerin başında bulunan insanlar kendi hassasiyetlerini kaybetmişlerse vay halimize.

Bizi yönetenlerin hali bizi daha fazla yaralıyor. İktidar kendi üzerine düşen hiçbir etkili adımı atmıyor. Yeri geldiği zaman müdahale etme imkanına sahip. Sayın Cumhurbaşkanı’nın farklı tavırları var. Halk, iktidar üzerine düşen görevi yerine getirmeyince miting yapar. Neden? ikaz etmek için. Peki iktidar ne için miting yapar? Bunu anlamak mümkün değil.

Büyük Ortadoğu Projesi aslında Büyük Ortadoğu Projesi değil, Büyük İsrail Projesidir. İsrail’in “vaadedilmiş” dediği toprakları alma projesidir.

Kadın kollarımız Türkiye’de ABD ve NATO üslerinin kapatılması için bir çalışma başlattı.

Batı eski, zalim kimliğine geri döndü. Uluslararası kuruluşlar bütün gücünü yitirdi, İslam alemi acz içine düştü, Türkiye sınıfta kaldı. Bu asırda yaşadığımız en büyük vahşet. Daha büyüğü de dünyanın sonu olur kanaatindeyim.

Ülkemizde de birçok sorun var. Kim 50+1’i getirdi. Siz getirdiniz. Şimdi o gücü kaybettiniz. O da bitti şu an Bahçel’inin ortaya koyduğu tavırdan dolayı teşekkür ederiz. Anayasa değişikliği bu şekilde değiştirilemez.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“İnsanlık vicdanı ayaklar altına alındı.

Cumhurbaşkanına sesleniyorum: İtibarınızdan tasarruf edin, ama eğitimden tasarruf etmeyin. Halk açlık içindeyken bu kadar lüks içinde yaşamak devlet adamlığı değildir, millet adamlığı hiç değildir.

Devlet adamı aldatılmaz, ufku görür. Kim aldattı Cumhurbaşkanını? 50+1 için 1 sene önce “bunu değiştirmek vatana ihanettir” gibi ifadeler kullanan Cumhurbaşkanının danışmanı mı aldattı? Eski bir arkadaşı olarak söylüyorum, onu nefsi, kibri, kendisi aldatıyor. Onun bu zaafını bilen gruplar da devlete sızıyor.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı da 50+1’e karşı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı defalarca uyardım. Bunu şimdiye kadar açıklamadım. Ama ‘Sen de oradaydın’ diyenlere karşı artık bu görüşmeleri açıklamaya karar verdim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir