BluTV, Warner Bros. Discovery’ye satıldı

BluTV,  Warner Bros. Discovery’ye satıldı

Warner Bros. Discovery Türkiye’nin ilk yerli abonelikli video platformu BluTV’yi satın aldı. Dev yatırım, Discovery Inc.’ın BluTV’nin yüzde 35 hissesini satın almasının ardından gerçekleşen 3 yıllık iş ortaklığının ardından gerçekleşti.

 

Warner Bros. Discovery (WBD)Türkiye’nin ilk yerli abonelikli video platformu BluTV’yi satın aldığını açıkladı.  discovery+’ın BluTV’de 2021 yılında yayına start verdiği ve Discovery Inc.’ın, BluTV’nin yüzde 35 hissedarı haline geldiği yatırımın gerçekleşmesiyle başlayan, 3 yıllık kapsamlı bir iş ortaklığına imza atmıştı. BluTV’ye daha fazla yatırım alma seçeneğini de da barındıran iş ortaklığı, şirketin tüm hisselerinin satın alınmasıyla tamamlandı. BluTV, yayın hayatına başladığı 2016 yılından beri, 10 bin saatten fazla yerel ve uluslararası dizi ve filmi izleyicilerle buluşturuyor.

Warner Bros. Discovery CEE, MENA ve Türkiye Genel Müdürü Jamie Cook konuya ilişkin; “Önümüzdeki yeni dönem için heyecanlıyız. Türkiye 20 yıldan uzun bir süredir bizim için önemli bir yatırım alanı ve BluTV’nin satın alınması ülkenin ilk yerli abonelikli video platformunu, portfolyomuza dahil ediyor. Birlikte, Türk izleyicilere en cazip izleme deneyimini sunuyor aynı zamanda Türkçe içeriğe erişimi küresel anlamda genişletiyoruz” dedi.

BluTV CEO’su Deniz Şaşmaz Oflaz ise şunları söyledi: “BluTV olarak 2021 yılında Discovery Inc. ile başlayan stratejik ortaklığımızın, bugün Warner Bros. Discovery markalarından biri olmamızla sonuçlanmasından çok mutluyuz. Türkiye’nin lider yerli abonelikli video platformu olarak, ilk günden beri istikrarlı yükselişimizin, bizi dünyanın en büyük medya şirketlerinden birinin parçası haline getirdiği için gururluyuz. Bundan sonraki süreçte bugüne kadar izleyicimize sunduğumuz en iyi yerel hikayeleri, dünyanın en iyi yabancı içerikleri ile harmanlayıp Türkiye’nin en güçlü dijital platform kütüphanesini oluşturacak ve en başarılı yerel hikayelerimizi dünya ile buluşturacağız”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir