Alparslan Bayraktar: “Mayıs’ta elektrik ve doğalgaza zam yok”

Alparslan Bayraktar: “Mayıs’ta elektrik ve doğalgaza zam yok”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Mayıs ayında elektrik ve doğalgaz fiyatlarında zam yapılmayacağını açıkladı.

NTV Ankara Temsilcisi Ahmet Ergen’e verdiği röportajda, bölgesel ve küresel risklerin arttığı bir dönemde en uygun fiyatlarla elektrik ve doğalgazı sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Bakan Bayraktar, “87-88 dolara gelen bir petrol fiyatı var. Doğalgazda yukarı yönlü bir hareket görmeye başladık. Bunlardan bağımsız olmamız söz konusu değil. En uygun şekilde vatandaşlarımıza nasıl sunabiliriz çabası içindeyiz. Biz yaşanan seçim süreçlerini geçirdik buna rağmen nisanda zam yapılmadı. Mayısta da zam beklentisi gözükmüyor.” dedi.

Doğalgaz desteği devam edecek mi?

Bakan Bayraktar’ın yayınında yaptığı açıklamaları şöyle: “Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz. Belki bütün kesimlerin desteklenmesi gibi bir süreç doğru olmayabilir. Maliyetleri belli ölçüde de karşılamamız gerekecek. Burada imkanlarımız dahilinde yapılabilecek ne varsa onları yapmaya devam edeceğiz.”

Alparslan Bayraktar: “Mayıs ayında zam yok”

Bakanı Alparslan Bayraktar, “87-88 dolara gelen bir petrol fiyatı var. Doğalgazda yukarı yönlü bir hareket görmeye başladık. Bunlardan bağımsız olmamız söz konusu değil. En uygun şekilde vatandaşlarımıza nasıl sunabiliriz çabası içindeyiz. Biz yaşanan seçim süreçlerini geçirdik buna rağmen nisanda zam yapılmadı. Mayısta da zam beklentisi gözükmüyor. Ama gelişmelere göre, piyasadaki durumlara göre bunları değerlendireceğiz.”dedi.

Yeni Arayış Haber
Latest posts by Yeni Arayış Haber (see all)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir