Oscar ödülleri için en iyi film tahminleri

Oscar ödülleri için en iyi film tahminleri

Oscar Ödülleri 10 Mart 2024’te sahiplerini bulacak. Hangi filmlerin Oscar yarışında yer alacağı konuşulmaya başlandı bile. ScreenRant 2023 Oscar Ödülleri’nde En İyi Film dalında aday gösterilebilecek filmleri sıraladı. Filmler arasında Cannes’da en uzun süre alkışlanan Dolunay Katilleri ve yılın en çok gişe hasılatı elde eden filmi Barbie bulunuyor. İşte 2024 Oscar Ödülleri’nde En İyi Film dalında aday gösterilebilecek filmler…

 

OPPENHEIMER: Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer’ın hayatına odaklanan ve eleştirmenlerden tam not alan Oppenheimer filminin, yönetmen Christopher Nolan’a Oscar ödülü getirebileceği tahmin ediliyor.

 

DOLUNAY KATİLLERİ: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Brendan Fraser gibi isimlerin rol aldığı ve Cannes Film Festivali’nde prömiyeri yapılan Killers of the Flower Moon filmi, Oscar Ödülleri’nin en güçlü adaylarından.

Son olarak 2020’de Bir Zamanlar Hollywood’da filmindeki performansıyla Oscar‘a aday olan Leonardo DiCaprio’nun ikinci kez ödül kazanabileceği düşünülüyor.

 

POOR THINGS: “Kutsal Geyiğin Ölümü” ve “The Lobster” filmleriyle beğeni kazanan Yunanlı yönetmen Yorgos Lanthimos’un yeni filmi “Poor Things” bu yılın en merakla beklenen filmlerinden. Başrollerinde Willem Dafoe ve  Mark Ruffalo gibi isimlerin yer aldığı film, kocasından kurtulmak için intihar eden Bella Baxter’ı konu alıyor.

 

BARBIE: 2023 yılının en iyi açılışını yapan filmi Barbie, Barbie ülkesinde yaşayan bir Barbie bebeğin yeterince mükemmel olmadığı için oradan kovulup gerçek hayatta yaşadığı maceraları anlatıyor.

Greta Gerwig’e tüm zamanların en büyük açılış hasılatını elde eden kadın yönetmeni ünvanını kazandıran film aynı zamanda yılın en çok gişe hasılatı elde eden filmi oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir