Yeni Asgari Ücret Belli Oldu

Yeni Asgari Ücret Belli Oldu

2024 yılında geçerli olacak asgari ücreti için yürütülen çalışmalarda bir sonu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren asgari ücretin 17 bin 2 TL olarak belirlendiğini duyurdu. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, taleplerinin 18 bin TL olduğunu ve muhalefet şerhi düştüklerini söyledi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle Beştepe’de bir araya geldi. Erdoğan işçi, işveren ve hükümet temsilcileriyle görüştü. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da yer aldı.

Daha sonra Bakan Işıkhan, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Başkanı Ergün Atalay ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol ile birlikte bakanlıkta açıklamada bulundu.

Işıkhan, açıklamadımda “Bildiğiniz gibi Temmuz ayında net asgari ücret devlet tarafından verilen 500 lira destekle 11 bin 402 lira olmuştu. 700 lirası destek olmak üzere asgari ücreti 17 bin 2 lira olarak belirlemiş bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir