Yaşar Okuyan entübe edildi

Yaşar Okuyan entübe edildi

Eski Bakan Okuyan, geçirdiği iç kanama nedeniyle yoğun bakıma alındı.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan hastaneye kaldırıldı.

Kızı Ülkü Okuyan, babasının sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Babam Yaşar Okuyan, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde, dün sabah geçirdiği iç kanama sonrası müdahale edilerek yoğun bakıma alınmış ve entübe edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Yaşar Okuyan’ın durumunun kritik olduğunu belirten Ülkü Okuyan, “Sağlığı ile ilgili gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

 

OKUYAN’IN SAĞLIĞI SON 5 YILDIR KÖTÜLEŞMEKTEYDİ

2017’de Şişli’deki Florence Nightingale Hastanesi’nde karaciğer nakli için ameliyat olan Okuyan, 4-5 gün yoğun bakımda kalmıştı.

2020’de tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildikten sonra İzmir’e evine dönmek üzere Esenboğa Havalimanı’na giden Yaşar Okuyan, VIP salonunda kısa süreli baygınlık geçirdi. Çağrılan ambulans ile derhal Başkent Üniversitesi acil servisine götürülen Okuyan, doktorların ilk müdahalesinden sonra koroner yoğun bakım bölümüne alındı.

Son olarak 24 Kasım’da akciğer rahatsızlığı nedeniyle Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde tedavisine başlanan eski bakanın tedavisi Prof.Dr. Mehmet Haberal’ın gözetiminde devam ediyordu. Patoloji sonuçlarının olumsuz gelmesinin ardından kemoterapi tedavisine başlanan Okuyan’a tedavi sürecinin hassas olması nedeniyle ziyaretçi yasağı getirildiğini duyurulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir