“Üstüne basa basa İstanbul ve Ankara’da aday çıkarmayalım dedim!”

“Üstüne basa basa İstanbul ve Ankara’da aday çıkarmayalım dedim!”

İYİ Parti’den istifa eden Erdem, ”Bu kızgınlıkla değil, çok düşünerek bir ayrılma. İstifamın İYİ Parti için bir fikir değişikliği; bir düşünme, hem de muhalefetin birliği için faydalı olmasını dilerim” dedi.

İYİ Parti’den istifa eden İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Erdem  FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat programının canlı yayınına konuk oldu. Sunucu İlker Karagöz’ün “Şimdi sizin titrinize bir de eski İyi partili, İYİ Parti’nin eski kurmaylarından A takımından diyeceğiz galiba çünkü ayrıldınız?” sorusuna Erdem “Ayrıldım evet. Şu var ki İYİ Partide çok çalıştım ben muhalefet kazansın diye. Ancak ben artık İYİ Parti’de fikirlerimin kabul gördüğüne inanmıyorum ve bunu düşündüğüm için de ayrıldım” yanıtını verdi.

Bahadır Erdem, İYİ Parti’den ayrılmasıyla ilgili yaptığı konuşmasına şöyle devam etti:

”Bu kızgınlıkla bir ayrılma değil ya da küskünlükle bir ayrılma değil çok düşünerek bir ayrılma. İYİ Parti’nin kurmayıyken kabul görmeyen fikirlerimi istifa ederken belirterek belki hem İYİ Parti için bir fikir değişikliği; bir düşünme, hem de muhalefetin birliği için önümüzdeki yerel seçimlerde muhalefetin dağılmaması için faydalı olmasını dilerim. Muhakkak bu yerel seçimlerde de başarılı olmak zorundayız muhakkak yerel seçimlerin çok ötesinde bir anlamı var.”

 

İSTANBUL VE ANKARA’DA AYRI ADAYA KARŞIYIM

Sunucu Karagöz’ün “İyi Parti’nin 81 ilde aday çıkartacağı söylemine ciddi itirazınız var” yorumu üzerine Erdem şu şekilde konuştu:

“Ciddi itirazım var. Tabii ki İYİ Parti kendi adaylarını çıkarabilir bundan daha doğal hiçbir şey yoktu. İYİ Parti müstakil bir partidir ayrı bir siyasi parti. Siyasetin özü bu, mantığı bu zaten ancak Türkiye öyle bir dönemde, öyle dönemlerden geçiyor ki biz ben özellikle üstüne basa basa İstanbul ve Ankara’da en azından bunu yapamayız dedim diyorum anlattım ama kabul görmedi kabul görmüyor. İstanbul ve Ankara’nın çok büyük önemi var. Mart ayındaki yerel seçimlerin bir yerel seçim olmasının çok daha ötesinde anlamı var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir