TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve beraberindeki heyet Van’a gidiyor

TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve beraberindeki heyet Van’a gidiyor

Kesinleşmemiş verilere rağmen %55.51 oyla DEM Parti Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı seçilen Abdullah Zeydan’ın seçilme hakkının Adalet Bakanlığı’nın itirazı üzerine geri alınıp mazbata’nın verilmemesi üzerine TİP resmi X hesabı üzerinden bir açıklama yaparak TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve beraberindeki heyetle birlikte Abdullah Zeydan’a destek olmak amacıyla Van’a gideceklerini açıkladı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP), “Genel Başkanımız Erkan Baş ve Genel Başkan Yardımcımız Doğan Ergün, beraberindeki parti heyetimizle birlikte iradesi gasbedilen Kürt halkıyla dayanışmak ve DEM Parti ile Belediye Eşbaşkanı Abdullah Zeydan’a destek olmak amacıyla yarın Van’da olacak. Darbeye, kayyuma, irade gasbına sessiz kalmayacağız” açıklamasını yaptı.

Adalet Bakanlığı’nın itirazı üzerine DEM Parti Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı seçilen Abdullah Zeydan’ın seçilme hakkı geri alındı. TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın da olduğu parti heyeti Zeydan’a destek için Van’a gidecek. TİP’in sosyal medya hesabından konuyla ilgili yapılan paylaşımda şunlar kaydedildi:

“Genel Başkanımız Erkan Baş ve Genel Başkan Yardımcımız Doğan Ergün, beraberindeki parti heyetimizle birlikte iradesi gaspedilen Kürt halkıyla dayanışmak ve DEM Parti ile Belediye Eşbaşkanı Abdullah Zeydan’a destek olmak amacıyla yarın Van’da olacak. Darbeye, kayyuma, irade gaspına sessiz kalmayacağız!”

Van’da DEM Parti’nin kazandığı seçim sonrası kriz: Mazbata kaybeden adaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir