Tevhid bayrağı taşıyan Aydemir’e yumruk atan Akersoy’un ifadesi ortaya çıktı

Tevhid bayrağı taşıyan Aydemir’e yumruk atan Akersoy’un ifadesi ortaya çıktı

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Galata Köprüsü’nde düzenlediği  “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” eylemi sonrası Şişhane’de “Kelime-i Tevhid” bayrağı taşıyan İsmail Aydemir, yumruklu saldırıda bulunduğu için tutuklanan üniversite öğrencisi Ege Akersoy’un savcılık ifadesi ortaya çıktı.

‘BABAM EMEKLİ BİNBAŞI, MİLLİYETÇİ DUYGULARLA YETİŞTİRİLDİM’

DHA’nın aktardığına göre Ege Akersoy, savcılık ifadesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği son sınıf öğrencisi olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Benim babam emekli binbaşıdır ve ben de milliyetçi duygularla yetiştirildim. Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan tarafından ülkemizin kurucu liderinin fotoğrafı mesele edilerek ülkemiz aleyhine uygulama yapılması, yaşanan terör saldırıları sonucunda 12 askerimizin şehit edilmesinden sonra ben de bir Türk vatandaşından Türk bayrağı taşımasını beklerken karşımdan gelen yeşil üzerine Arapça yazılı bayrak taşıyan kişiye, ‘Sen Türk değil misin, hassas zamanlardayız’ dedim.

Kendisi de bana ‘istediğimi taşırım’ dedi. Aramızda bir itişme oldu. Kendisi yanıma gelince bende kendimi korumak amacıyla yumruk attım. Sözlü olarak uyarmam gerekirdi.

Olay nedeniyle pişmanım. Ben herhangi bir ulusa yönelik aşağılayıcı bir söz söylemedim. Sadece Türk vatandaşı olduğunu tahmin ettiğim kişiyi uyarmak istedim. Olaydan sonra etraftan tanımadığım bir kişi de bana vurdu. Bana vuran kişiden de şikayetçiyim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir