Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol için soruşturma başlatıldı

Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol için soruşturma başlatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını makam odasından indiren Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol hakkında soruşturma başlatıldı.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’den (DEM Parti) belediye başkanı seçilen Mümin Erol’un mazbatasını alarak göreve başladığı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafını makam odasından indirdiği anlara ilişkin görüntüler, dün sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yayınlandı.

Bunun üzerine Tatvan Cumhuriyet Başsavcılığı, Erol hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan resen soruşturma başlattı.

Mümin Erol kimdir?

Mümin Erol 1981 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tatvan’da tamamlayan Erol liseyi Bitlis Anadolu Öğretmen Lisesinde okudu.

Erol 2000 yılında yerleştiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu. 2005 yılından 2021 yılına kadar Tatvan’da serbest avukat olarak çalışan Erol son iki yıldır da Mersin ilinde serbest avukat olarak çalışmaya devam etmektedir.

Erol, 31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti’den Tatvan Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve Tatvan’da belediye başkanı olarak seçildi.

AKP elitleri Beyaz Müslümanlara elitlerine karşı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir