“Suudiler, Süper Kupa ve Türkiye Kupası için 100 milyon teklif etti”

“Suudiler, Süper Kupa ve Türkiye Kupası için 100 milyon teklif etti”

Fanatik gazetesinin iddiasına göre; Suudi Arabistan, TFF’ye Süper Kupa ve Türkiye Kupası’na ev sahipliği yapmak için 100 milyon Euro’luk teklif yaptı.

Süper Kupa maçına ev sahipliği yapacak Suudi Arabistan’ın Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bir teklif daha yaparak yaklaşık 100 milyon Euro karşılığında Süper Kupa’nın yanı sıra Türkiye Kupası’na da 10 yıl boyunca ev sahipliği yapmayı önerdiği iddia edildi.

Fanatik Gazetesi’nin haberine göre; proje hayata geçtiği takdirde, 4 büyükler dışındaki kulüplerin de büyük maddi kaynak sağlayacağı olası anlaşmanın detayları şöyle:

“Suudiler’in talebi, halen eleme usulü şeklinde oynanan organizasyonun final aşamasını final four formatına çevirmek. İstek, son 4’e kalan 4 kulübün 3 gün boyunca Suudi Arabistan’da maç yapması. İlk gün maçlarında kaybedenler, 2 gün sonra üçüncülük maçı oynayacak. Kazananlar finale çıkacak”

Habere göre Türkiye Futbol Federasyonu, Suudiler’in teklifine henüz net bir yanıt vermedi. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi sadece kendi dönemini kapsayan sözleşmelere imza atma konusunda prensip kararına sahip. Masadaki ilk formül, 4+6 yıllık bir kontrat imzalamak. 4 yıl sonra yeni TFF yönetimi ve kulüplerin, sözleşmeye devam etme ya da anlaşmayı sonlandırma opsiyonu olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir