Şehit askerin depremzede ailesine ısıtıcı verildi!

Şehit askerin depremzede ailesine ısıtıcı verildi!

Müslüm Özdemir’in acı haberi, Kahramanmaraş’taki depremzede ailesinin çadırına ulaştı. Ailenin konteyneri ısıtamadığı için çadırda kaldığı öğrenildi.

Kuzey Irak’taki Pençe-Kilit Harekatı’nda, bir üs noktasına sızmaya çalışan PKK’lılarla çatışırken hayatını kaybeden Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in ölüm haberi ailesine ulaştı. Şehit ailesinin 6 Şubat’taki depremlerde evlerini kaybettiği ve çadırda kaldıkları ortaya çıktı.

Merkeze bağlı Dulkadiroğlu ilçesinin Şerefoğlu Mahallesi’nde yaşayan baba Ali-Ümmihani Özdemir çiftine acı haberi ilçe kaymakamı Fatih Çelikkaya getirdi. Özdemir çifti, üç çocuklarından tek oğulları olan Müslüm’ün şehadet haberiyle gözyaşlarına boğulurken, ailenin yaşadığı çadıra Türk bayrakları asıldı.

 

ÇADIRIN ÖNÜNE ISITICILAR KONULDU

Ailenin konteyneri ısıtamadığı için çadırda kaldığı öğrenilirken, şehit haberinin verilmesinin ardından çadıra konulan 10 adet ısıtıcı dikkat çekti.

 

EVLENMEDEN ÖNCE AİLESİNE EV ALMA SÖZÜ VERMİŞ

Ailenin komşularından Nazire Keskin, şehit Müslüm Özdemir’in hayalini paylaşarak, “Çocuğun hayali ‘Evlenmeden önce size bir ev alacağım’ demiş. Bekardı, askere gitti, çok terbiyeli bir çocuktu, asil bir çocuktu. Evleri 2 katlıydı, amcaları üst katta oturuyordu, alt katta da bunlar oturuyordu. Depremde de ev gitti. Çadırda yaşıyorlardı” diye konuştu.

 

“KONTEYNERİ ISITAMADILAR ÇADIRDA KALDILAR”

Komşulardan Hatice Gülbuyruk ise konteynerde soba kuramamaları nedeniyle ailenin çadırda kalmak zorunda kaldığını belirterek, “Konteynerde soba kuramazlar. Mecbur çadırda kalacaklar başka çareleri yok” dedi. Eşyaları konteynere koyduklarını ama ısıtamadıkları için çadırda kalmaya başladıklarını aktaran Gülbuyruk, ailenin çok çaresiz kaldığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir