Özgür Özel’den İran’ın İsrail’e saldırısı hakkında açıklama

Özgür Özel’den İran’ın İsrail’e saldırısı hakkında açıklama

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İran’ın İsrail’e yönelik hava saldırıları hakkında, “Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır” açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İran’ın İsrail’e yönelik hava saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Özel, “Bölgemizi tehdit eden İsrail ile İran arasındaki karşılıklı saldırıları büyük endişeyle izliyoruz. Ortadoğu’da tansiyon bu denli yükselmişken tarafların gerginliği artıracak hareketlerden kaçınması çağrısında bulunuyoruz” dedi.

“Kurucumuzun “Yurtta barış dünyada barış” vasiyetini hatırlama ve sahiplenmemizin gerektiği bir dönemdeyiz” diyen Özel, “Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır” ifadelerini kullandı.

FİLİSTİN ÇAĞRISI

Özel, şunları söyledi:

“İnanıyoruz ki Gazze’de kalıcı ateşkes sağlanmadan bölgedeki tırmanmanın durdurulması ve çatışma riskinin azaltılması mümkün olmayacaktır.

Bu çerçevede barış, huzur ve istikrarın sağlanmasının tek geçerli çözümünün 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulması olduğu inancımızı yineliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir