Özel: ‘Bu düpedüz darbe girişimi’

Özel: ‘Bu düpedüz darbe girişimi’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Can Atalay’ın dosyasının yeniden Yargıtay’a gönderilmesine tepki gösterdi. Özel, Erdoğan için “Gezi davası onun kişisel husumet meselesidir. Yapılan düpedüz darbe girişimidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Can Atalay’ın dosyasının dün akşam saatlerinde yeniden Yargıtay‘a gönderilmesine tepki gösterdi.

“Bugün artık Türkiye’de kuvvetler ayrılığından bahsetmek için hiçbir gerekçe kalmadı” diyen Özel, şu ifadeleri kullandı:

“Hiç kimse Türkiyede hukuk var demesin. Bir anayasamız var, anayasa mahkeme kararlarında herkes için diyor, bağlayıcı olduğu söyleniyor. AYM Atalayla ilgili son kararını oyçokluğuyla aldı. Yani AYM’de karara katılmayanlar dahi oybirliğiyle karar verdiler. Yerel mahkeme AYM’ye direnemez direnirse talimatlandırılmıştır. Bunun aksini kim iddia ediyorsa yalan söylüyordur. Yürütmenin başının ele geçirilmesidir bu. Gezi davası onun kişisel husumet meselesidir.

Kimin hapse gireceğine dünya liderimiz, kimin çıkacağına liderimizin arkadaşları karar veriyor. Dünya liderlerinden bir telefon gelse Can Atalay bırakılır. Yapılan düpedüz darbe girişimidir. ‘Hataya sen karar veremezsin ben veririm’ diyorlar. Bu bir darbedir. Hepimize birden, anayasanın bir hükmü yok diyorlar. Buna bütün Türkiye bütün kurumlarıyla Türkiye’nin yarınlarına umut bağlamak isteyen herkes direnmelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir