Onur Saatlı, CHP Çeşme adaylığı yolunda…

Onur Saatlı, CHP Çeşme adaylığı yolunda…

“Vizyonum Çeşme’yi güçlendirmek; turizmini sürdürülebilir, altyapısını dirençli hale getirmek; sosyal imkânlarını geliştirmek ve gerçek bir yaşam vahası olmasını sağlamaktır”

Genç turizmci Onur Saatlı, Çeşme Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adaylığını açıkladı.

Potansiyel aday Saatlı, son yıllarda yaşanan hızlı değişimin Çeşme’de yol açtığı sıkıntılara dikkat çekerken, tüm sorunların doğru yatırım ve planlamayla çözülebileceğini açıkladı:

“Benim amacım Çeşme’ye sahip çıkmak, onu ayakları yere basan bir vizyonla geleceğe taşımaktır. Bu vizyonun içinde Çeşme’yi güçlendirmek, krizlere daha dayanıklı, turizmini sürdürülebilir, altyapısını dirençli hale getirmek, sosyal imkânlarını geliştirmek, çocukların mutlu, yetişkinlerin huzurlu olacağı gerçek bir yaşam vahası olmasını sağlamak var.”

Siyasetin içine doğan, 18 yaşından beri CHP üyesi olan Saatlı, siyaseti hiçbir zaman gelir kapısı olarak görmediğine, profesyonel iş hayatını siyasetten hep ayrı tuttuğuna vurgu yaparak “Bugün Çeşme için sorumluluk almamın nedeni asla kendi ikbalim değil, ait olduğum bu toprağa borçlu hissetmem, çocuklarımıza güzel bir Çeşme bırakmak istememdir” dedi.

 

ÇEŞME RANT MERKEZİ OLMAMALI, DOKUSUNU KORUMALI

Saatlı, büyükşehirlerde rantı azalan iktidar yanlısı müteahhitlerin Çeşme’ye hücumuna karşılık, tüm enerjiyi Çeşme’yi doğru şekilde kalkındırmaya vermek gerektiğini söyledi: “Çeşme’nin geleceğinde rant merkezi haline gelen rezidanslar, yüksek katlı konutlar değil, dokusunu koruyarak büyümek ve gelişmek olmalıdır, halk odaklı kalkınma anlayışı olmalıdır.”

Turizmci bir aileden gelen Saatlı’ya göre, Çeşme’nin sürdürülebilir turizm ve tarım vizyonuna, kaliteli büyümeye ihtiyacı var. Çeşme’nin turistik potansiyelini koruyarak ekonomik kalkınmasını sağlama sözü veren Saatlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi Çeşme için çıtayı yükseltme zamanı! Çevreye saygılı projeleri teşvik edeceğiz. Yerel kültürü ve gelenekleri turizmin bir parçası haline getirerek, ziyaretçilere Türkiye’nin ve Çeşme’nin zengin kültürel mirasını sunacağız. Sadece bugünü değil, yarını da düşünerek hareket edeceğiz. Hep birlikte Çeşme için yeni bir başlangıç yapacağız. Bu ilçenin güzelliklerine sahip çıkarak, daha iyi bir geleceği birlikte inşa edeceğiz.”

 

ONUR SAATLI KİMDİR?

Onur Saatlı, 1982 yılında Çeşme’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Çeşme’de tamamlamasının ardından, 2003 yılında Ömer Halisdemir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyet-Bitirme Tezini “Turizmin Türkiye Ekonomisi’ndeki Yeri ve Ege Bölgesi Turizmi” konusunda verdi. 2005 yılından 2021 yılına dek Türkiye İş Bankası’nda yönetici olarak çalıştı. Türkiye İş Bankası Anonim Şirketi’ndeki görevi esnasında, 2010 yılından itibaren dört dönem Banka-Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası’nda (BASİSEN) Sendika Temsilcisi ve Genel Kurul Delegesi seçilerek sendikal mücadelenin içinde yer aldı. Turizm alanında faaliyet gösteren aile şirketlerine daha fazla vakit ayırabilmek adına bankadaki görevinden ayrılarak, şirketlerin idaresinde görev almaya başlamıştır. Saatlı, evli ve bir çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir