Ogün Samast da ailesi de kayıplara karıştı!

Ogün Samast da ailesi de kayıplara karıştı!

Gazeteci Hrant Dink’i katleden Ogün Samast’ın tahliyesinin ardından Trabzon’daki evine gitmediği ortaya çıktı. Nereye gittiği merak konusu olan Samast’ın babası “Ben almaya gitmedim” derken köy muhtarı Samast ailesinin 14 Kasım’da ‘sessiz sedasız’ köyden ayrıldığını iddia etti.

Agos gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de gazete binası önünde düzenlediği suikastla öldüren Ogün Samast, 15 Kasım’da tahliye edilmişti.

Cezaevi çıkışında ailesi tarafından karşılandığı iddia edilen Samast’ın Trabzon’daki evine dönmediği ortaya çıktı.

 

AİLE: BULURSANIZ KONUŞURSUNUZ

10Haber’de yer alan habere göre, baba Ahmet Samast oğlunu cezaevinden almak için Bolu’ya gitmediğini belirterek “Ben almaya gitmedim. Nasıl gittiyse öyle gelsin” dedi. Samast’ın ağabeyi Ümit Samast ise konuşmak istemediğini belirtip “Ogün’ü bulursanız konuşursunuz” yanıtını verdi.

 

MUHTAR: GİTTİLER, GELMEDİLER

Çal Camili Köyü muhtarı Aziz Demir ise yaptığı açıklamada Samast ailesinin 14 Kasım’da sessiz sedasız köyden ayrıldığını söylerken “Kimseye bir şey demediler. Çok iyi insanlardır, yıllardır komşularımız. Köye gelmediler. Emniyet de aradı, bilgi almak istedi. Onlara da söyledim. Gelmediler, geleceklerini de düşünmüyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir