Milli Piyango’nun kazananı Kolombiya’dan çıktığı iddası ortalığı karıştırdı!

Milli Piyango’nun kazananı Kolombiya’dan çıktığı iddası ortalığı karıştırdı!

Milli Piyango tarafından düzenlenen yılbaşı özel çekilişinde ikramiye kazanan numaraların tam listesi yayımlandı.

Milli Piyango’nun açıklamasına göre, yılbaşı çekilişinde 400 milyon liralık büyük ikramiye tam bilete çıktı. Büyük ikramiyenin tamamının dağıtım garantili olduğu yılbaşı çekilişinde bugüne dek verilen en yüksek ikramiye olan 400 milyon lira; Milli Piyango Online üzerinden satılan tam bilete denk geldi.

400 milyon lira ikramiye kazanan “3550054” numaralı bilet oldu..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, yılbaşı çekilişinde 400 milyon liralık büyük ikramiyenin Kolombiya’da online bilete isabet ettiğini söyleyerek “Devlete borcunu ödemeyen Demirören’in ikramiyesi de şaibelidir” dedi. Karabat, “AKP’ye boşuna umut taciri demiyoruz. İnsanların yılbaşı umutlarını çaldı” ifadelerini kullandı.

“İkramiye Kolombiya’ya çıktı”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, “Devlete borcunu ödemeyen Demirören’in ikramiyesi de şaibelidir” dedi.

“400 milyon liralık yılbaşı ikramiyesi Kolombiya’ya çıktı” bilgisini paylaşan Karabat, “Milli Piyango ikramiyesinden önce, burada neden soru işaretleri var onu konuşmamız lazım” dedi ve ekledi:

400 milyon liralık yılbaşı ikramiyesi Kolombiya’ya çıktı.

Milli Piyango ikramiyesinden önce, burada neden soru işaretleri var onu konuşmamız lazım.
Doğan Medya Grubu’nun şirketlerini Ziraat Bankası kredisi ile alan Demirören, Hürriyet başta olmak üzere saygın yayın organlarını yandaşlaştırdı.

Demirören, hükümet borazanı bir medya grubu yarattı. Bu satın almayı da devletin verdiği kredi ile yaptı ve 1 milyar dolara yakın borcunu asla ödemedi.

Borcunun bir kısmına karşılık arsalar verdi ancak verilen arsaların bedelinden yüksek gösterilip kamunun zarara uğratıldığı da iddia ediliyor.

Neresinden bakarsanız bakın tam bir skandal.

Şimdi böyle yanlış işler yapan bir şahsa AKP kalktı Milli Piyango’yu da verdi.
Demirören bir de kendisine İtalyan ortak aldı. Bu İtalyan ortak Sisal dünyada çok ünlü bir şirket. Ama kara para ve sanal kumar konusunda çok ünlü!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir