“Maçoğlu, Kadıköy’den aday olacak”

“Maçoğlu, Kadıköy’den aday olacak”

Gazeteci Barış Yarkadaş, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun, TKP’den Kadıköy Belediye Başkan adayı olacağı iddia edildi.

 TV100’de yayınlanan Taksim Meydanı programında kulis bilgilerini aktaran gazeteci Barış Yarkadaş, 31 Mart’ta yerel seçimlerinde ‘Komünist Başkan’ olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu’nun Kadıköy’den aday olacağını açıkladı.

Maçoğlu’nun daha önce İBB için aday olacağı iddialarını anımsatan Yarkadaş, “2 ay önce Pınar Işık Ardor’un öğlen programına Sinan Burhan ile katıldığımızda bir kulis verdim. Dedim ki Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu muhtemelen İstanbul’dan bir ilçeden ya da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan aday olacak. Ama bununla ilgili çalışmalar yürütülüyor. Şu an dedim çok netleşmiş bir durum değil. Türkiye İşçi Partisi’nden de olabilir, Türkiye Komünist Partisi’nden de olabilir dedim. Çünkü Türkiye İşçi Partisi de bununla ilgili çalışmalar yaptı, niyetliydi. Bu tabii kamuoyunda o zaman çok tartışıldı. Fatih Mehmet Maçoğlu büyük bir ihtimalle Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun çatısı altında Türkiye Komünist Partisi’nin İstanbul Kadıköy Belediye Başkan Adayı olacak” ifadelerine yer verdi.

 

‘KADIKÖY’ÜN YÜZDE 65’İ OY VEREBİLİR’

Sözlerini sürdüren Yarkadaş “Sosyalist Meclisler Federasyonu’ndaki arkadaşlarla konuştuğumda şu bilgiyi edindim; Fatih Mehmet Maçoğlu için İstanbul’un 5 ilçesi İzmir’in 2 ilçesinde kamuoyu araştırması yapılmış. En yüksek dönüş %65 ile Kadıköy’den, %63’de Bakırköy’den olmuş. Ben bu bilgiyi veren arkadaşlara dedim ki “%65 Kadıköy’den dönüş ne demek?” dedim. Bir araştırmada İstanbul’da 4 bin 500 kişi “Eğer Fatih Mehmet Maçoğlu Kadıköy’den aday olursa hem oy veririm hem destek veririm” demiş. Bu da %65’e tekabül ediyormuş. Benim edindiğim bilgi bu çalışma yarın ya da öbür gün tamamlanıyor ve Fatih Mehmet Maçoğlu muhtemelen perşembe günü Türkiye Komünist Partisi’nin Kadıköy adayı olarak açıklanacak. Aday olarak açıklandığında eğer Türkiye İşçi Partisi de oradan bir aday çıkartırsa ki TİP’in de böyle bir niyeti vardı. Bu noktada da Cumhuriyet Halk Partisi’nin ‘Ben nasıl olsa orayı kazanıyorum” deme rahatlığının olmaması gerekir’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir