İYİ Parti’den istifa eden Aykut Kaya CHP’ye geçti

İYİ Parti’den istifa eden Aykut Kaya CHP’ye geçti

İYİ Parti’den istifa eden Antalya milletvekili Aykut Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) geçti. Kızı ve oğlu ile CHP’ye katılan Aykut Kaya’ya rozetini Özgür Özel taktı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin TBMM Grup Toplantısında kürsüye çıkan Özgür Özel, partisine yeni katılanlara rozet taktı. İYİ Parti’den istifa eden Antalya milletvekili Aykut Kaya, CHP’ye geçti.

Kaya, Yaptığı konuşmada, “Milletin vekili olarak gayretle çalıştım. Bugünden sonra daha yüksek gayretle çalışmaya devam edeceğim. Değişim iradesine Türkiye’nin de ihtiyacı var. Türkiye’nin birlik olmaya ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacına var” dedi.

İYİ Parti’den neden istifa etti?

Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı açıklamasıyla İYİ Parti’den istifasını duyurmuştu. Kaya şunları söylemişti: “Özveriyle ve gayretle ülkemiz ve Antalya’mız için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim. Ancak büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Partide, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım.”

Aykut Kaya kimdir?

Kaya 1978 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Antalya’nın Manavgat ilçesinde tamamladı. Lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesinde İşletme bölümünden mezun olarak yükseköğrenimini tamamladı. 2021 yılında İYİ Parti’ye katıldı.

14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde İYİ Parti Antalya milletvekili olarak seçildi.

Aykut Kaya, İYİ Parti’den istifa etti

Kılıçdaroğlu mu, CHP mi?

Yeni Arayış Haber
Latest posts by Yeni Arayış Haber (see all)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir