İYİ Parti Meral Akşener’e çağrıda bulundu

İYİ Parti Meral Akşener’e çağrıda bulundu

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin içeriğini kamuoyu ile paylaşması yönünde çağrı yaptı.

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşme tartışılmaya devam ediyor. Halk TV yayınında yaptığı konuşmada görüşmeyi basından öğrendiklerini kaydeden İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Akşener’in daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nu arayarak bilgilendirdiğini belirtti.

Meral Akşener’in çok tecrübeli bir siyasetçi olduğunu ve hem bu görüşmenin hem de içeriğinin açıklanmamasının nasıl değerlendirileceğini bileceğini söyleyen Poyraz, “Görüşmeyi izah etmek zorunda. İçeriğin bilinmemesi vicdanları sızlatır” dedi.

Akşener ve Erdoğan arasında cumhurbaşkanlığı yardımcısı konusunda görüşüldüğü iddiasına değinen Poyraz, “Bu konuya ilişkin, önünü arkasını bilmediğimiz, içeriğini bilmediğimiz görüşmenin bu iddiaları bizim için yok hükmündedir” ifadelerini kullandı.

“Görüşme kamuoyuna ilan edildiyse içeriğinin de paylaşılması gerekiyor”

Poyraz, şunları söyledi: “İYİ Parti’yi kurumsal anlamda ve İYİ Parti’nin geleneklerine göre temsil yetkisi sayın genel başkanımız Müsavat Dervişoğlu’na aittir. Bizim müdafaa ya da izah etme sorumluluğu olduğumuz hususlar sayın Dervişoğlu’nun beyanları ve söylemleridir. Bu açıklamaları art arda değerlendirdiğimizde problem cümlesi şudur: ‘Sayın Akşener ve Sayın Erdoğan’ın yaptığı görüşme İletişim Başkanlığı tarafından ilan edilmesidir.’ Şu anlaşılıyor ki taraflar görüşmenin bilinmesini istemiştir. Çünkü taraflardan biri istemezse İletişim Başkanlığı ilan etmezdi.

Sayın Genel Başkanımız şu cevabı verdi: Görüşmeden haberimiz yoktu, Akşener sonrasında beni bilgilendirdi. Bilgilendirmesi bu konu ilan edildikten sonra gerçekleşti. Sayın Genel Başkanımız Dervişoğlu bu konuya ilişkin zaman koridoru oluşturdu. Devlette önemli görevlerde bulunmuş insanların görüşmesi gayet doğaldır. Sayın Akşener’e görüşme aşamasına nasıl gelindi hem de görüşmenin detayına ilişkin zaman koridoru oluşturdu.

24 saat geçtikten sonra hala açıklama gelmeyince bu konuyla ilgili beyanda bulunma zorunluluğu doğdu. Bu görüşme madem kamuoyuna ilan edildi o zaman görüşmenin içeriğinin de kamuoyuyla paylaşılması gerekiyor.”

Kayyım rejimi ve Kürt sorununda terör parantezi

Yeni Arayış Haber
Latest posts by Yeni Arayış Haber (see all)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir