İsrail savaş uçaklarıyla mülteci kampına saldırdı: Can kaybı 274’e çıktı

İsrail savaş uçaklarıyla mülteci kampına saldırdı: Can kaybı 274’e çıktı

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in dün Nusayrat Mülteci Kampı’na savaş uçakları ve topçu atışlarıyla düzenlediği saldırıda ölü sayısının 274’e çıktığını, 400’den fazla kişinin de yaralandığını açıkladı.

İsrail ordusunun dün Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği yoğun saldırılarda can kaybının 274’e yükseldiği duyuruldu.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail ordusunun dün Gazze’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı ve çeşitli bölgelere düzenlediği saldırılara ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, İsrail’in Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırılarda ölü sayısının 274’e çıktığı, 400’den fazla kişinin de yaralandığı belirtildi.

SOKAKLARDA CANSIZ BEDENLER VAR

Öte yandan Gazze’deki Hükümetin Medya Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamada, dün zırhlı araçlarla kampa baskın düzenleyen İsrail ordusunun, bir süre sonra kamptan çekildiği ve ordunun çekilmesinin ardından sokaklarda onlarca cansız bedenin bulunduğu aktarıldı.

Yaralıların Nusayrat’taki El-Avde ve Deyr el-Belah’taki Aksa Şehitleri hastanelerine getirildiği ancak hastanelerin yaralıları karşılamada yeterli olmadığı, ciddi şekilde ilaç, tıbbi malzeme ve yakıt sıkıntısı yaşandığı vurgulandı.

GAZZE’DE CAN KAYBI 37 BİN 84 OLDU

İsrail ordusunun Gazze’ye düzenlediği saldırılarda son 24 saatte ölenlerin sayısı 283 artarak 37 bin 84’e yükseldi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne 247 gündür sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun son 24 saatte sivillere yönelik 8 saldırı gerçekleştirdiği, 283 kişinin hayatını kaybettiği, 814 kişinin de yaralandığı bildirildi. Saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana toplam can kaybının 37 bin 84’e, yaralı sayısının ise 84 bin 494’e yükseldiği ifade edildi.

Ne Olmuştu?

İsrail ordusu, dün Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki çeşitli noktalara saldırılar düzenlediğini ve iki farklı bölgede toplam 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurmuştu.

İsrail ordusunun dün Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı ve çeşitli bölgelere eş zamanlı şekilde kara, hava ve denizden yoğun şekilde düzenlediği saldırılarda 210 Filistinlinin öldüğü, en az 400 Filistinlinin yaralandığı bildirilmişti.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in mülteci kampına saldırısını kınadı

Soykırım suçunu işleyen bir rejim var olma hakkına sahip midir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir