İsrail-Lübnan sınırında karşılıklı saldırılar

İsrail-Lübnan sınırında karşılıklı saldırılar

Hizbullah, bomba yüklü iki İHA’sıyla İsrail’e saldırdı. İsrail’in karşı saldırısında 4 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

İsrail’in Lübnan’ın güneyindeki iki noktaya düzenlediği saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. Hizbullah da 2 üyesinin daha öldüğünü açıkladı.

AA’nın haberine göre Hizbullah, işgal altındaki Şeba Çiftlikleri’nde konuşlu bulunan İsrail’e ait Zebadin Kışlası’ndaki tabur karargahına patlayıcı yüklü iki insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenlediğini duyurdu.

Uzmanlara göre Hizbullah, İsrail ile arasındaki çatışmaların başladığı 8 Ekim’den bu yana ilk kez bu tür bir silah kullanıyor. Bu saldırının, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın yapacağı konuşmadan önce olması ise dikkati çekti.

Daha sonra İsrail ordusu, Lübnan topraklarından İsrail tarafına bir dizi roket atıldığını, buna karşılık “Hizbullah’a ait hedeflerin” vurulduğunu duyurdu.

İsrail’in Lübnan’ın güneyindeki Nebatiye iline bağlı Mercayun ilçesini hedef alan bombardımanı sonucu 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı belirtildi.

AA’nın Lübnan resmi ajansı NNA’dan aktardığı haberde, Mercayun ilçesine bağlı Vadi es-Seluki bölgesinde düzenlenen saldırıda 3 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı, ilçeye bağlı Meys el-Cebel kasabasında bir evin hedef alınması sonucu ise 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı aktarıldı.

Sınır bölgesinde İsrail ordusu ile yaşanan çatışmalar hakkında açıklama yayımlayan Hizbullah, 2 üyesinin daha öldüğünü duyurdu.

Lübnan-İsrail sınırında 8 Ekim’den bu yana süren çatışmalarda ölen Hizbullah mensuplarının sayısı 52’ye yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir