İmamoğlu’nun ilk rakibi CHP’nin içinden çıktı!

İmamoğlu’nun ilk rakibi CHP’nin içinden çıktı!

CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu, Ekrem İmamoğlu’nun karşısına İBB başkanlığı için aday adayı oldu.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken adaylık yarışı hız kazandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylığına kesin gözüyle bakılırken, Kerimoğlu da aday adaylığı için CHP İstanbul İl Başkanlığı’na başvuru dosyasını verdi.

Bülent Kerimoğlu X hesabından bir video paylaşarak adaylığını duyurdu. Kerimoğlu 1 dakika 20 saniyelik videoda şunları söyledi:

“Evraklarımı sayın il sekreterine teslim ettim. İnşallah yerel seçimlerde örgütün sesi olmak, değerli örgütümüzün düşüncelerine sözcü olmak ve CHP’nin İstanbul’daki hizmetlerini artırarak devam etmek, İstanbul’a hizmet etmek için aday başvurusu yaptım. Partimize, İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olsun”

Öte yandan CHP’li sosyal medya kullanıcılarının Bülent Kerimoğlu’nun kararından pek de memnun olmadıkları görüldü. Cevap tweetlerinde çok sayıda Bakırköylü Kerimoğlu’nun kararını ve belediyecilik performansını eleştirdi.

 

MAHİR POLAT DA İSTİFA ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat da yerel seçimlerde aday olmak üzere görevinden istifa etti. Polat’ın henüz aday adaylığı başvurusunu yapmadığı öğrenildi.

İBB’den daha önce de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olabilmek için İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, Hoba Belediye Başkanlığı adaylığı için İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan istifa etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir