Gazeteci Seyhan Avşar ifadeye çağrıldı

Gazeteci Seyhan Avşar ifadeye çağrıldı

Gazeteci Seyhan Avşar, sosyal medya hesabından “Polisler kapımda. Destina’m dostlarıma emanet” paylaşımında bulundu.

TALİMATI AKIN GÜRLEK VERMİŞ

Daha sonra bir ileti daha paylaşan Avşar, şunları kaydetti: “Evime varmak üzereyken binanın önünde ve kapımda polisler olduğunu annemden öğrendim. Balkona çıkıp arayan annem ‘eve gelme kızım’ dedi. ‘Kaçacağım bir durum yok’ diyerek binaya girdim. Polisler, ‘özür dileriz bu saatte geldik ama acil sizi ifadeye çağırmamız gerekiyordu. Talimat bu yönde’ dediler. Gözaltı yapmadılar. Ama göz korkutmaya çalıştılar. Talimatı veren kim Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek. Avukatımla gidip ifade vereceğiz.”

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Seyhan Avşar hakkında uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya’nın serbest kalması için adamlarının Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek ile temasa geçtiğine dair haberinin ardından savcılık soruşturma başlatmıştı.

İLGİLİ HABERİN KONUSU

Halktv.com.tr dün uyuşturucu ticareti suçundan kırmızı bültenle aranan ve 24 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ‘Felçli’ lakaplı uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya’nın o dönem cezaevlerinden sorumlu Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek ile temas isteğini ve Gürlek’in gelişmeleri takip eden narkotik daire başkanlığı tarafından uyarıldığını gündeme getirmişti.

Yeni Arayış Haber
Latest posts by Yeni Arayış Haber (see all)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir