Formula 1 için sıradaki durak Kanada

Formula 1 için sıradaki durak Kanada

Emilia Romagna ve Monako’da gerçekleştirilen yarışlar ile Avrupa sezonunu açan Formula 1 (F1) padoğu, sezonun 9. yarışı için yeniden kıta değiştirdi ve Kanada’ya geldi.

Takvimin en sevilen yarışlarından biri olan Kanada Grand Prix’si, 9 Haziran Pazar günü saat 21.00’da başlayacak ve beIN SPORTS ekranlarından naklen yayınlanacak.

Kanada Grand Prix’sine her zaman olduğu gibi 4.3 kilometre uzunluğundaki Gilles Villeneuve Pisti ev sahipliği yapacak.
Şampiyon pilotları avlamasıyla ün salmış Şampiyonlar Duvarı’na sahip olan Gilles Villeneuve pisti, 1978 yılından beri F1 yarışlarına ev sahipliği yapıyor.

Formula 1 puan durumu nasıl?

İlk 8 yarışta 4 farklı galip gördüğümüz bu heyecanlı sezonunun 9. yarışı olacak Kanada Grand Prix’si öncesi pilotlar şampiyonasında Max Verstappen 169 puan ile ilk sırada yer alıyor.

Son yarış olan Monako Grand Prix’sinin galibi Charles Leclerc 138 puanla ikinci ve Verstappen’in en yakın takipçisi konumunda. Bu sezon Miami Grand Prix’sinde zaferle buluşan McLaren pilotu Lando Norris ise 113 puanla üçüncü sırada.

Markalar şampiyonasında ise mücadele son yarışların ardından oldukça kızışmış durumda. Son şampiyon Red Bull 276 puanla liderliğini sürdürürken, son yarışın galibi Ferrari ise 252 puana sahip ve Red Bull’ın sadece 24 puan gerisinde takibini sürdürüyor. McLaren ise 184 puanla ilk 3’ü tamamlıyor.

Ön tarafta üçlü bir mücadele bekleniyor

Geçtiğimiz yarışlarda olduğu gibi Kanada’da da Red Bull, Ferrari ve McLaren arasında üçlü bir galibiyet mücadelesi görülmesi bekleniyor.

Formula 1 Kanada Grand Prix’sinin tüm heyecanı, beIN Sports ekranlarından canlı yayınlanacak.

Gayrimenkul vergisi ve ötesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir