Filistin’e destek veren Celtic’e UEFA’dan para cezası

Filistin’e destek veren Celtic’e UEFA’dan para cezası

UEFA, Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Atletico Madrid maçında açılan bayraklar ve Filistin lehine tezahürat nedeniyle İskoç Celtic kulübünü cezalandırdı.

UEFA, İskoçya ekibi Celtic ile İspanya’nın Atletico Madrid takımı arasında oynanan Şampiyonlar Ligi E Grubu 3. hafta maçında tribünler aracılığıyla Filistin’i destekleyen Celtic’e, 17 bin 500 avro para cezası verdi.

UEFA’dan yapılan açıklamaya göre 25 Ekim’de oynanan karşılaşma sırasında, ev sahibi Celtic taraftarının Filistin lehine yaptığı tezahüratlar ve açtığı pankartların “saldırgan içerikli tahrik edici mesaj” olarak değerlendirilmesi nedeniyle söz konusu ceza verildi.

Celtic taraftarı, Atletico Madrid’i konuk ettikleri maç sırasında “Yürü, yürü; yüreğindeki umutla; ve asla yalnız yürümeyeceksin!” sloganları atmış ve stadı Filistin bayraklarıyla donatmıştı.

 

CELTIC TAFAFTARLARININ BU FİLİSTİN EYLEMİ İLK DEĞİL…

Filistin’e uzun yıllardır destek veren Celtic, daha önce de benzer gerekçelerle UEFA tarafından para cezalarına çarptırılmıştı.

Celtic taraftarları, Hapoel Beer-Sheva ile 17 Ağustos 2016’da yapılan UEFA Şampiyonlar Ligi elemeleri play-off turu ilk maçının öncesinde de Filistin bayrakları açmıştı.

Filistin’i desteklemek amacıyla yapılan bu davranış, UEFA’nın kulübe para cezası vermesine neden olmuştu.

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, İskoç kulübünü 10 bin avro para cezasına çarptırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir