Fatih Erbakan: En baştan tedbir alınmalıydı!

Fatih Erbakan: En baştan tedbir alınmalıydı!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yeni anayasa görüşmeleri kapsamında TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret etti.

Meclis Başkanlığı makamında yaklaşık 45 dakika süren görüşme sonrası Genel Başkan Erbakan gazetecilere açıklamada bulundu.

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın görevden alınmasına ilişkin, “Burada kendisine aday olma izninin baştan verilmemesi ve konunun bu noktaya gelmemesi gerekirdi. Aday olmasında bir mani görülmediği halde sonradan seçilip milletin desteğini aldığı bir durumda görevden alınması toplumsal barışa zarar verecek bir durum oluşturuyor. İktidarın kendisine de, yetkili kurumlara da zarar veriyor.” dedi.

Yeni anayasa mümkün olan en yüksek mutabakatla yapılmalı

Fatih Erbakan, açıklamasında, “Sayın başkan yeni anayasa çalışmaları kapsamında görüşlerimizi almak istediklerini söyledi. Bizim de bu gündem doğrultusunda bir anayasa taslağı çalışmamız var. Çalışmalarımız hemen hemen son noktasına geldi. Sayın Meclis başkanımıza Yeniden Refah Partisi olarak hazırlamış olduğumuz anayasa taslağı metnini iletebileceğimizi söyledik. Yeni bir anayasanın tüm milletin anayasası olması gerektiğini, her kesimin görüşünün alınması ve mümkün olan en yüksek düzeyde mutabakatla yapılmasının faydalı olacağını ifade ettik. Yapılacak yeni anayasa çalışmalarının hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

“Baştan gerekli tedbirler alınmalıydı”

Bir gazetecinin Hakkari Belediyesine kayyum atanması konusunun görüşmede gündem gelip gelmediği sorusunu da yanıtlayan Erbakan, “Daha önce Van meselesinde de görüşlerimizi ifade ettiğimiz gibi Hakkari’de de görevden alınan şahsın adaylığının daha en baştan gerçekleşmemesi gerekirdi. Burada kendisine aday olma izninin baştan verilmemesi ve konunun bu noktaya gelmemesi gerekirdi. Aday olmasında bir mani görülmediği halde sonradan seçilip milletin desteğini aldığı durumda görevden alınması toplumsal barışa zarar verecek bir durum oluşturuyor. İktidarın kendisine de, yetkili kurumlara da zarar veriyor. Bu nedenle daha baştan gerekli tedbirlerin alınıp bu durumda olan kimselerin adaylığının gerçekleşmemesi daha doğru bir yoldur. Seçilip belli bir desteği aldıktan sonra mazbatasını alıp koltuğuna oturduktan sonra kayyum atanmasın bir takım mahsurlu sonuçlar doğruyor.” şeklinde konuştu.

Hepimiz narsistiz

Yeni Arayış Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir