Fatih Altaylı: İYİ Parti dağılma sürecine girdi

Fatih Altaylı: İYİ Parti dağılma sürecine girdi

Altaylı’ya göre, İYİ Parti’de yerel seçimi AK Parti’ye hediye etmek isteyenlerle, istemeyenler arasında bir savaş var.

Gazeteci Fatih Altaylı, İYİ Parti’nin eski Ankara İl Başkanı ve eski genel sekreter yardımcısı Uğurhan Tiryaki’yle konuşarak izlenimlerini yazdı. Tiryaki, Altaylı’ya şu açıklamalarda bulundu:

“Fatih Bey, siz adımı vermediniz ama bahsi geçen il başkanı benim. Sedat Aksakallı’ın tehdit ettiği il başkanı benden başkası değil. Kendisi beni arayarak bazı milletvekillerinin ofisime gelmesinden genel başkanın rahatsızlık duyduğunu, bu yüzden partiden hemen istifa etmemin genel başkan tarafından istendiğini söyledi ve istifa etmemem halinde bunun sonuçlarına katlanmam gerektiğini üzerine basa basa belirterek beni tehdit etti.

“Suç dedikleri birkaç partilinin bir araya gelmesi. Uğur Poyraz, Ümit Dikbayır gibi bu partinin temel direği diyebileceğimiz abilerimin iş yerime çay kahve içmeye gelmesinin partiye ne zararı var? 32 yaşında bir eski il başkanından mı korkuyorlar? Şimdi Bahadır Erdem’in istifası ile ben GİK üyesi olmaya hak kazandım. Ne olacak şimdi!”

“AK PARTİ YANLILARI ÖNDE”

Altaylı, “benim gördüğüm ise şu” diyerek, kendi görüşünü de şöyle aktardı:

“İYİ Parti’de yerel seçimlerde en azından bazı illerde işbirliği yapılmasından yana olanlara yönelik bir yıldırma politikası var” diyen Altaylı, “Belli ki, İYİ Parti’de yerel seçimi AK Parti’ye hediye etmek isteyenlerle, istemeyenler arasında bir savaş var. Ve galiba AK Parti yanlıları şimdilik de olsa önde”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Yeni Arayış Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir