Erbakan’dan Erdoğan’a Tevfik Göksu şartı

Erbakan’dan Erdoğan’a Tevfik Göksu şartı

Erbakan’ın partisi YRP’den AKP’ye İBB için şartlı destek… Erbakan’ın Erdoğan’dan İBB adaylığı için Tevfik Göksu’yu istediği, ayrıca Sultanbeyli ya da Esenler’den birinin kendi partisine bırakılmasını talep ettiği ileri sürüldü.

Yerel seçim öncesi muhalefet cephesi işbirliğini gerçekleştiremezken Cumhur İttifakı’nda henüz bir gelişme yaşanmadı. Kulislerde ise AKP ve MHP’nin ortak hareket edeceği konuşulurken Yeniden Refah Partisi’nin destek için bazı şartlar öne sürdüğü ortaya çıktı.

Gazeteci Şaban Sevinç, Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan’ın, AKP’yi desteklemek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkan adayının Tevfik Göksu olması gerektiğini ve AKP’nin kalesi olarak bilinen Sultanbeyli ya da Esenler’den birisinin kendi partisine bırakılmasını talep ettiğini ileri sürdü.

Sevinç ayrıca, Erbakan’ın ayrıca Göksu’nun kazanması durumunda İBB’de önemli bazı pozisyonlar’ın YRP’ye verilmesini talep ettiğini de iddia etti.

 

KABUL EDİLMEZSE TEK GİRECEK

YRP’nin ilgili taleplerinin kabul edilmediği takdirde İBB ve tüm ilçelerde seçime kendi ismi altında gireceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir