Ekrem İmamoğlu: İstanbul’da 14 ilçe daha alacağız

Ekrem İmamoğlu: İstanbul’da 14 ilçe daha alacağız

Ekrem İmamoğlu, “CHP, İstanbul’da 14 ilçe belediyesinde sorun yaşamayacak. Önümüzdeki seçimde, mevcut 14 ilçe belediyemize 14 ilçeyi daha katacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara’dan gelen CHP muhabirleriyle bir araya geldi. Art İstanbul Feshane’de gerçekleşen buluşmada İmamoğlu, kamuoyunun merak ettiği konulara açıklık getirdi.

BirGün’den Mustafa Bildirci’nin haberine göre, İmamoğlu, CHP içindeki kişisel tartışmalarla ilgili konuşmayacağını belirterek, “Elbette siyasal süreçlerde kırgınlıklar, üzgün haller olabilir. Ancak bunlar zamanla giderilir” dedi. Kurultay’dan kalan kırgınlıklar ile ilgili de konuşan İmamoğlu, CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sahada görmekten memnuniyet duyacağını dile getirdi.

Aday belirleme sürecinde İstanbul dışında hiçbir seçim çevresinde sürece müdahil olmadığını da belirten İmamoğlu, “Zaten haddim de değil” dedi.

‘PARTİ KURMA DÜŞÜNCEM YOK’

Kamuoyundaki, “İmamoğlu, İstanbul’u kaybederse yeni parti kurar” iddiasının gerçeği yansıtmadığını kaydeden İmamoğlu, “Başarısızlık üzerine kariyer planı yapacak bir siyasetçi olmadım, olmam da. Hayalim İstanbul, İstanbul için büyük işler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

‘MECLİS’TE ÇOĞUNLUĞU ALACAĞIZ’

İstanbul’da CHP’nin, Mart 2019’un aksine Mart 2024’te Belediye Meclisi’nde de çoğunluğu kazanacağını ifade eden İmamoğlu, “CHP, İstanbul’da 14 ilçe belediyesinde sorun yaşamayacak. Önümüzdeki seçimde, mevcut 14 ilçe belediyemize 14 ilçeyi daha katacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı. CHP’de aday gösterilmeyince bağımsız aday olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile müzakere sürecinin devam ettiğini kaydeden İmamoğlu, “Partisine kaybettirmeyi göze alacak bir isim değil Sayın Genç” yorumunu yaptı.

‘AKŞENER’İ YALNIZCA İZLİYORUM’

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile siyaseten benzediği yönündeki eleştirilere ise “Ben CHP’de siyaset yapıyorum. Taban tabana zıttız” yorumunu yaptı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilişkisi sorulan İmamoğlu, “Sayın Akşener ile ilişkimiz, onun bıraktığı yerde duruyor. Yalnızca izliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir