Deniz Yücel duyurdu: CHP heyeti Hakkari’ye gidiyor

Deniz Yücel duyurdu: CHP heyeti Hakkari’ye gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Deniz Yücel, partisinin genel merkezinde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı gündemine dair açıklamalarda bulundu.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “Hakkari halkının iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız” dedi. Yücel, MYK görevlendirmesiyle CHP heyetinin yarın Hakkari’ye gideceğini duyurdu.

Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına tepki gösteren Yücel, “31 Mart’ta vatandaşlarımızın sandığa yansıyan iradeleri, iktidara pek çok konuda mesaj verdi. Bunlardan biri de kayyum atamaları idi. İktidarın bu mesajları hala idrak edemediğini, bu sabah Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasından anlıyoruz” diye konuştu.

“Kayyum uygulaması demokrasiye tahammülsüzlüktür”

“Kayyum uygulaması demokrasiye tahammülsüzlüktür” diyen Yücel, şunları söyledi: “Kayyum atamak, masumiyet karinesini yok saymak, henüz hakkında kesinleşmiş bir yargı kararı olmayan seçilmiş Belediye başkanını doğrudan doğruya suçlu ilan etmektir. Biz şüphesiz, Hakkari halkının iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız. Bu konu MYK toplantımızda görüşüldü ve MYK görevlendirmesiyle yarın, Genel Başkan yardımcımız Zeliha Aksaz Şahbaz, Antalya Milletvekilimiz Cavit Arı, Bursa Milletvekilimiz Kayıhan Pala ile birlikte yarın Hakkari’ye gideceğiz. Bu antidemokratik uygulama ile ilgili incelemelerde ve temaslarda bulunacağız ve kamuoyunu bilgilendireceğiz.”

Eller havaya, döviz satmaya!

Yeni Arayış Haber
Latest posts by Yeni Arayış Haber (see all)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir