CHP’li Yücel, Halil Umut Meler’i ziyaret etti

CHP’li Yücel, Halil Umut Meler’i ziyaret etti

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın yumrukladığı hakem Halil Umut Meler’i ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, MKE Ankaragücü kulübünün eski başkanı Faruk Koca tarafından darp edilen hakem Halil Umut Meler’i ziyaret etti. Yücel, “Bu tür şiddet olaylarını sadece sahalarda değil hiçbir yerde görmek istemiyoruz ve bir daha yaşanmaması için AKP’li Faruk Koca’nın yumruğunu unutmayacağız” dedi.

CHP Sözcüsü Yücel, bugün yeniden başlayacak Süper Lig maçları öncesi eski AKP milletvekili Faruk Koca’nın yumruklu saldırısına uğrayan hakem Halil Umut Meler’i ziyaret etti. Ziyareti sonrası Cumhuriyet’e konuşan Yücel, Meler’e atılan yumruğun üzerinden bir hafta geçtiğini anımsatarak, “Samimiyetle açıklama yapan her bir kesimin emeği, şiddeti sahalardan uzak tutmak için atılmış bir adımdır ve çok kıymetlidir. Tabii bu vahim olayın hemen ardından yapılan üstünkörü açıklamaları da unutmadık, unutturmayacağız. Bu ülkenin bakanları ve hatta Cumhurbaşkanı, ‘geçmiş olsun’ mesajları yayınlarken, yumruk atanın adını dahi anmadılar” dedi.

Geçmiş olayları da anımsatarak konuya ilişkin ciddi tedbirler alınması çağrısı yapan Yücel, “2016’da Trabzonspor-Fenerbahçe maçının 89. dakikasında tribünden sahaya atlayarak hakem Volkan Bayarslan’a saldıran 17 yaşındaki genç tutuksuz yargılanarak serbest bırakılmıştı. Türkiye’de siyasi isimlerin kulüp başkanlarını belirlediği, müdahale edebildiği bir futbol sistematiği oluşturuldu. Hatta öyle ki kulüpler fonlanarak dolaylı olarak şampiyonlar belirlendi. Siyasetin karıştığı futbol müsabakalarının birleştirici gücü olmaz, rekabete ‘şiddet fanatizmi’ karışır, sahalarda yumruklar ve tekmeler konuşur. Bu tür şiddet olaylarını sadece sahalarda değil hiçbir yerde görmek istemiyoruz ve bir daha yaşanmaması için AKP’li Faruk Koca’nın yumruğunu unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

Yeni Arayış Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir