Aziz Yıldırım Fenerbahçe kongresini terk etti

Aziz Yıldırım Fenerbahçe kongresini terk etti

Seçimin ‘anti demokratik’ olduğunu söyleyen Fenerbahçe Başkan adayı Aziz Yıldırım, kongreyi terk etti.

Fenerbahçe Kulübü’nün bugün ve yarın yapılacak genel kurulunda Ali Koç ile Aziz Yıldırım başkanlık için yarışacak. Ülker Stadı’nda ilk gün mali genel kurul gerçekleştirilecek. Oy verme işlemi ise yarın yapılacak. Aidatlarını yatıran 46 bin 410 üye oy kullanma hakkına sahip.

Saat 09.00 itibariyle stat kapıları açılırken ve Fenerbahçe kongre üyeleri üye kartlarını alarak Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı için stada giriş yapmaya başladı.

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, kongrenin yapılacağı Ülker Stadı’ndan bir paylaşım yaptı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç da Ülker Stadı’na geldi.

Aziz Yıldırım stadı terk etti

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri genel kurul toplantısını yönetmesi için önerdiği Vefa Küçük, genel kurul üyelerinin oylarıyla toplantının başkanı olarak seçildi.

Tezahüratlar eşliğinde kürsüye gelen Vefa Küçük, “Sizlerin oylarıyla bugünkü seçimli genel kurulu yönetmek üzere görev aldık. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Erol Bilecik’in konuşması esnasında kürsüye geldi. Bir süre sonra kürsüde konuşmaya başlayan Yıldırım, kongreyi yöneten Vefa Küçük tarafından, “Sayın Aziz Yıldırım benden söz almadan konuşamazsınız” diyerek uyarıldı. Yıldırım, Küçük’e “Ben söz alırım. Sen seçilmeden oraya oturdun” diyerek yanıt verdi.

Yıldırım: Yarın oy atmaya geleceğim

Aziz Yıldırım “Yapılan seçim gayri demokratik bir seçim oldu. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim” dedi.

Holdinglerin takımı Fenerbahçe mi yoksa halkın takımı Fenerbahçe mi?

Seçimin ‘anti demokratik’ olduğunu söyledikten sonra kongreyi terk eden Fenerbahçe Başkan adayı Aziz Yıldırım, düzenlediği basın açıklamasında konuştu.

Yıldırım, “Holdinglerin takımı Fenerbahçe mi yoksa halkın takımı Fenerbahçe mi? Biz halkın takımıyız. Yarın oy kullanmaya gelecek olanlar buna karar vermeli” dedi.

Altunizade’deki ofisinde açıklamalarda bulunan Yıldırım, kendisine sorulan “Adaylıktan çekilecek misiniz?” sorusuna “Çekilmek falan yok” cevabını verdi.

Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle;

“Divan başkanlığı seçiminin nasıl oldu bittiye getirildiğini hepiniz gördünüz. Delegelerin tepkisi oldukça ve bunlar büyüdükçe ortalık gerildi. Yer yer kavgalar çıktı. Kongre üyesi olmayan taraftarlar da içeri alınmıştır. Görevli adı altında da içeri insanlar alınmıştır.”

“Ali Bey ‘Gerekirse kavga edelim’ dedi”

“Kürsüye giderek bu yanlışa bir çözüm bulmalarını istedim. Amacım bir sükunet ortamı yaratmaktı. Ali Bey’e yöneldim, elini sıktım. Divan’ın tavrının kavgaya yol açacağını söyledim. Ali Bey ‘Gerekirse kavga edelim.’ dedi. Bu provokasyonları yapanlar yarın bir gün kulübün sahibi gibi davranırsa ben hiç şaşırmayacağım. Herkes bunu düşünerek oy kullansın.

Camianın birlik ve beraberlik içerisinde olması lazım. Ben gerilimi tırmandırmamak için genel kuruldan ayrıldım. Kavga etmeyi tercih edenleri, Fenerbahçe’nin vicdanına havale ediyorum.”

Adaylıktan çekilecek mi?

Yıldırım adaylık tartışmasıyla ilgili; “Adaylıktan çekilmeyeceğim. Çekilmek falan yok. Yarın sabah statta olacağım ve seçim bitene kadar da orada oturacağım. Ben orada kalsaydım kavga çıkacaktı. Olaylar büyüyecekti. Ben kimseden korkmam. Korkaklar her gün, cesurlar bir kez ölür. Biz bir kez öleceğiz. Biz kimlerle kavgalar etmişiz. Ben kaçmam. Ben ayrılmasaydım Fenerbahçe’ye zarar olacaktı.” ifadelerini kullandı.

Maxxxine 80’ler havasıyla geliyor

Yeni Arayış Haber
Latest posts by Yeni Arayış Haber (see all)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir